Понеділок, 26 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Жителям Шепетівщини нагадують про обов’язкову ідентифікацію їх тварин

Жителям Шепетівщини нагадують про обов’язкову ідентифікацію їх тварин

Жителям Шепетівщини нагадують про обов’язкову ідентифікацію їх тварин

Власники тварин мають їх реєструвати. Відповідно до Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», проводиться ідентифікація усіх сільськогосподарських тварин.

Джерело: Шепетівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

Це стосується і юридичних, і фізичних осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин, проводять їх продаж, забій, утилізацію, надають послуги штучного осіменіння та організовують виставки тварин.

Відповідно до нормативно-правових актів з ідентифікації та реєстрації тварин, кожна тварина (ВРХ, ДРХ), що народилася в господарстві, повинна бути ідентифікована двома бирками не пізніше семи днів від моменту її народження, але у будь-якому разі до вибуття з господарства. Ідентифікація племінних свиней відбувається не пізніше 60 днів від моменту народження тварини, але раніше, ніж вона залишить господарство. Товарні свині ідентифікуються при вибутті з господарства. Коні – протягом року після народження, але раніше, ніж тварина залишить господарство.

Власника тварин оштрафують, якщо він:

  • не подав для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж тварин;
  • переміщує тварин без ідентифікаційних документів;
  • проводить забій, утилізацію неідентифікованих та незареєстрованих тварин;
  • не подає для реєстрації дані про господарства, що здійснюють забій та утилізацію тварин;
  • не подає для реєстрації дані про господарства, що займаються продажем тварин, наданням послуг зі штучного осіменіння та організацією виставок тварин;
  • здійснює продаж, проведення виставок і штучного осіменіння неідентифікованих та незареєстрованих тварин.

Такі порушення тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на фізичних осіб – підприємців, уповноважених осіб – від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Більше про ідентифікацію тварин ми писали тут і тут.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.