Неділя, 25 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Унікальний артефакт трипільської культури з Хмельниччини вперше представили в Україні

Унікальний артефакт трипільської культури з Хмельниччини вперше представили в Україні

Унікальний артефакт трипільської культури з Хмельниччини вперше представили в Україні

На початку лютого у Державному історико-культурному заповіднику «Трипільська культура» відкрилася виставка «Тканина Трипілля», яка відображає сьогоднішні знання та уявлення про ткацтво на землях України доби енеоліту (V-IV тис. до н.е.). Унікальним артефактом на виставці став невеличкий фрагмент трипільської тканини, який знайшли на Хмельниччині. Його площа – менше 2 квадратних сантиметрів.

  • Ця, дійсно унікальна, знахідка походить з трипільського поселення «Велика Слобідка», що на Хмельниччині (Кам’янець-Подільський р-н.). Знайдена вона була у господарській ямі. Точніше, в глиняній обмазці, яка, найчастіше, походить від залишків трипільських жителів серед інших фрагментів випаленої глини та кісток лежала у ній. Всередині випаленої обмазки, без доступу кисню, вона і збереглася. І знайшлася археологами експедиції ІА НАНУ під керівництвом к.і.н. Тамари Мовші. І було це у далекому 1971 році. Цей маленький фрагмент тканини є найдавнішим артефактом такого штибу на території України. Дивує щільність ниток на сантиметр. Їх – двадцять! Це, до речі, було перше публічне представлення фрагмента тканини, – зазначають в історико-культурному заповіднику.

Нагадаємо, що Державний історико-культурний заповідник “Трипільська культура” створений та розпочав роботу у 2002 році на базі трипільського поселення-гіганта «Тальянки», площею 450 га, яке належить до ІІІ тис. до н.е. Це було найбільше відоме поселення людей того часу – тут проживало до 15 тис. осіб. До 3 тис. дерев’яних жител трипільців розташовувалися концентричними колами, які були оточені захисним валом. Нині це єдиний на території України заповідник, що займається охороною, дослідженням, популяризацією трипільської культури.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.