
У 2023 році держава виплатила 181 млн грн компенсації роботодавцям, які працевлаштували понад 14 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.
- Понад 8 тисяч роботодавців отримали від Уряду компенсацію у 2023 році за працевлаштування 14 400 українців, які змушені були переїхати з небезпечних регіонів країни. Загалом підприємцям було перераховано 181 млн грн компенсації. Завдяки фінансовому стимулюванню роботодавців за цією програмою, ми допомагаємо ВПО швидше знайти роботу на новому місці, мати можливість забезпечувати себе й свою родину, – повідомила Тетяна Бережна.
З 1 січня 2024 року Кабмін збільшив суми компенсацій роботодавцям за працевлаштування переселенців. Відтепер компенсація складатиме до 7 100 гривень на місяць, а з квітня — до 8 000 гривень.
- Цього року ми підвищили розмір компенсацій тим, хто братиме на роботу переселенців – з 1 січня її розмір збільшено до 7 100 грн на місяць, а з квітня – до 8 000 грн. Окрім того, збільшено тривалість виплати компенсації – з двох до трьох місяців, а за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю роботодавець зможе отримувати таку компенсацію 6 місяців, – додала Бережна.
Отож, з цього року роботодавець отримав право на компенсацію:
- до 24 тисяч гривень – за кожну працевлаштовану внутрішньо переміщену особу;
- до 48 тисяч гривень – за кожну працевлаштовану внутрішньо переміщену особу з інвалідністю.
Також збільшили тривалість виплати компенсації:
- до 3 місяців – за працевлаштування ВПО;
- до 6 місяців – за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю.
У міністерстві нагадали: щоб отримати кошти, роботодавець має укласти трудовий договір (зокрема за сумісництвом) або гіг-контракт з переселенцем. А опісля — подати заяву на отримання компенсації через портал “Дія” або в паперовій формі у центрі зайнятості разом з пакетом необхідних документів.
- З нового року служба зайнятості компенсує роботодавцям витрати за облаштування робочих місць для працевлаштованих людей з інвалідністю І та ІІ груп, – інформує Хмельницька ОВА.
До 106,5 тисяч гривень (15 мінімальних зарплат) компенсації може отримати роботодавець за працевлаштування людини з інвалідністю І групи, а для ІІ групи – до 71 тисячі гривень (10 мінімальних зарплат).
У межах цієї програми підприємцю компенсують фактичні витрати за придбання спеціалізованих меблів та фурнітури для робочих місць, поручнів та брусів, допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв, брайлівських клавіатур та портативних пристроїв, підйомних платформ для робочих місць тощо.
Для отримання коштів працедавцю необхідно впродовж 90 календарних днів з дня працевлаштування людини звернутися до центру зайнятості за місцем своєї діяльності. Там у паперовій або електронній формі подати заяву про надання компенсації та копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця.