Неділя, 5 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Вагітні та діти: як проходить вакцинація від СОVID-19 на Хмельниччині

Вагітні та діти: як проходить вакцинація від СОVID-19 на Хмельниччині

Вагітні та діти: як проходить вакцинація від СОVID-19 на Хмельниччині

Жінкам, які чекають на дитину, вакцинуватися дозволили на початку листопада. Зокрема, в Хмельницькому міському перинатальному центрі 20 вагітних жінок, які мають рекомендований термін, вже вакцинувались від COVID-19. Про це повідомляє Суспільне Поділля.

Вагітні можуть вакцинуватись препаратами Pfizer та AstraZeneca, проте, вакцина Coronavak, за інструкцією, має протипокази. На даний час в перинатальному центрі лікуються п’ять вагітних з ковідом, – розповідає Ірина Королюк, директорка Хмельницького міського перинатального центру.

Також директорка медзакладу додала, що будь-яке захворювання – екстрагенітальне захворювання, захворювання під час вагітності, може нести загрозу. Проте вакцинована жінка легше перенесе ковід. Відповідно, загроза дитині буде найменша.

Директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Завроцький зазначив, що окремої статистики вакцинації вагітних вони не ведуть, оскільки щеплення є пріоритетним для всіх груп населення.

Нагадаємо, що нещодавно в області розпочали вакцинувати дітей віком від 12 років. Їх рекомендовано щеплювати вакциною Pfizer.

Наразі в області зроблено 193 щеплення дітям віком 12-15 років. 54 дитини отримали по дві дози. У віковій групі 16-17 років зроблено 1010 щеплень, другою дозою вже вакциновано 255 дітей, – повідомив під час брифінгу Микола Габрикевич, в.о. генерального директора ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Популярні пости