Неділя, 5 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Ваша шляхетносте, наш Костю Костьовичу: як білогірчанин розбудовував журналістику України

Ваша шляхетносте, наш Костю Костьовичу: як білогірчанин розбудовував журналістику України

Ваша шляхетносте, наш Костю Костьовичу: як білогірчанин розбудовував журналістику України

Коли його серце перестало битись у 2004 році, колеги та читачі щиро тужили, адже з життя пішла видатна людина та професіонал своєї справи. За життя він написав декілька десятків вартісних матеріалів, здобував професійні нагороди та престижні відзнаки, але головне – визнання аудиторі, жартівливе та шанобливе від колег прізвисько – Кость Костьович.

Костянтин Костянтинович Валігура народився 1936 року в Білогір’ї. Там він вступив до місцевої середньої школи.

За два роки до народження Валігури, в 1934 році в Білогір’ї звели нове приміщення для школи. Напередодні війни в середній та семирічній школах навчалося 828 учнів і працювало 38 вчителів. 

Після закінчення навчання у 1954 році Костянтин Костянтинович працює у місцевій газеті, а вже одразу після випуску зі Львівського національного університету (факультет журналістики) став журналістом у “Радянській Буковині” – Чернівецькій обласній газеті.

У ті часи його публіцистичні статті, нариси друкувалися у журналі «Україна» та інших Всеукраїнських виданнях.

У “Буковині” Костянтин Валігура працює до 1982 року, аж до переїзду у Тернопіль. Там журналіст стає газетярем “Вільного життя”. Із початком Незалежності, у 1991 році, долучається до редакції новоствореної газети “Відродження” (нині “Свобода плюс Тернопільщина”).

Його публікації порушували гострі на той час проблеми розбудови державності, національного відродження, реформування економіки та духовності, проблематику земельної реформи, розвитку харчової та переробної галузей народного господарства.

– Вів рубрику “Клуб десяти народних депутатів від Тернопілля”, згодом – “Клуб народних депутатів України”, гостями якої були народні депутати України, політичні діячі, зокрема: Вячеслав Чорновіл, Андрій Зарудний, Юрій Тима, Леонід Кравчук, Леонід Танюк, Ярослав Джоджик та інші.

У 1963 році Валігура стає членом Спілки Журналістів України. За 30 років, у 1993-му, стає володарем престижної фахової відзнаки “Золотого пера”. У 1997 році за вагомі досягнення у професії тогочасний Президент України Леонід Кучма присвоїв Валігурі звання “Заслужений журналіст України”.

Помер журналіст у квітні 2004-го у віці 67 років. Згадуючи колегу, редакції, де він працював, розповідали про нього, як людину запальну та завзяту, толерантну, ерудовану та фахову. В одному із некрологів його колега написала: “Ваша Шляхетносте, наш Костю Костьовичу…”

Головне фото: ілюстративне

Популярні пости