П’ятниця, 19 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Вірус «Коксакі» поширюється серед маленьких хмельничан: чи є привід для паніки

Вірус «Коксакі» поширюється серед маленьких хмельничан: чи є привід для паніки

Вірус «Коксакі» поширюється серед маленьких хмельничан: чи є привід для паніки

Нині коронавірус не єдине захворювання, що активно обговорюють в суспільстві. Серед батьків не менш актуальною є тема іншого вірусу, який найчастіше розповсюджений серед дітей.

Вірус Коксакі потрапляє в організм через рот і розмножуються в шлунково-кишковому тракті. Лікарі кажуть, що зараз серед малечі спостерігається спалах. І цьому не дивуються, бо літньо-осінній період – характерний сезон для хвороб.

Те, що в Хмельницькому дійсно активно хворіють на Коксакі, підтвердив і місцевий педіатр Юрій Тарнавський, який працює в Хмельницькій міській дитячій лікарні.

Діагноз Коксакі є одним із тих, що зараз зустрічаються у моїй практиці найчастіше. Він вражає саме дітей. Найбільше – молодшого віку, бо дорослі мають більш стійкий імунітет. Вірус є сезонним захворюванням. Характерний для нього період – літо та осінь. Одна із причин – це морський відпочинок, адже вірус добре передається у воді. Тож ним легко заразитися, – розповідає  Юрій Тарнавський.

Вірус Коксакі вважається одним із видів ентеровірусів. До групи цих інфекцій також належить поліомієліт. Як зазначає лікар, за механізмами, ці захворювання є схожими. Та вони різні за своєю симптоматикою.

Будь-який ентеровірус, як Коксакі, є небезпечним. Тут все залежить від його перебігу. Адже важке перенесення може призвести до менінгіту. Та, найчастіше протікання цього захворювання минає легко. Саме тому його лікування не є складним, на відміну від симптомів, які можуть викликати не лише болючі відчуття, а й дискомфорт у дитини, – додає педіатр. 

Цим вірусом дуже легко заразитися. Після контакту із хворим і до виникнення перших симптомів може пройти близько тижня. Розпізнати Коксакі можна не відразу, адже перші його прояви нагадують ГРВІ. Педіатр каже: у дитини з’являється лихоманка, біль в горлі та загальна слабкість. Все це може тривати протягом 2-3 днів. Згодом на певних ділянках тіла виникають висипання.

Висипання у дитини починаються на 3-4 день хвороби. Вони з’являються на стопах, долонях і навколо рота. Це типове інфекційне висипання, що характерне для ентеровірусу. Може бути таке, що висипання є лише на ногах і руках, а біля рота немає. Це вже дуже індивідуально, – зазначає Тарнавський.

Що стосується середнього й важкого перебігу хвороби, то це трапляється рідко. До того ж, протікання не залежить від супутніх хвороб чи інших причин. При цьому, в дитини можуть додатися такі симптоми, як сильний головний біль і навіть блювота. Педіатр наголошує: за такої симптоматики хворого можуть госпіталізувати до інфекційної лікарні.

Здебільшого Коксакі лікують вдома. Перебіг хвороби може тривати до 10 днів. Все, що треба для одужання, то це рясне пиття та слідкування за температурою. У разі її підвищення можна використовувати жарознижуючі засоби. Додаткова терапія при висипанні теж дозволяється, та займатися самолікуванням при цьому не рекомендую, – наголосив педіатр.

Найкращим способом мінімізувати ймовірність захворювання Коксакі –  це уникати великих скупчень людей на відпочинку та біля водойм. А також змалечку привчати дитину до гігієни, миття рук й вживання чистих овочів та фруктів. 

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.