Неділя, 14 Липня
Shadow
Головна » Актуально » » Водії Шепетівщини, не забудьте про світло фар

Водії Шепетівщини, не забудьте про світло фар

Водії Шепетівщини, не забудьте про світло фар

Уже від завтра кермувальники та кермувальниці повинні вмиканні денні ходові вогні. Пригадуємо ПДР разом.

З першого жовтня по перше травня на транспорті слід вмикати денні ходові вогні, якщо їх не передбачає конструкція транспортного засобу – ближнє світло фар. Робити це слід поза населеними пунктами. Таке правило передбачає п. 9.8 ПДР. Це правило, нагадують у поліції, діє цілодобово.

Нагадуємо, що в темний час доби, а також в тунелях і за умов недостатньої видимості незалежно від ступеня освітлення дороги і пори року, на транспорті повинні бути включені:

а) на всіх механічних транспортних засобах — фари ближнього (дальнього) світла;
б) на мопедах (велосипедах) і гужових возах (санях) — фари або ліхтарі;
в) на причепах та транспортних засобах, що буксируються — габаритні ліхтарі.

Мета вимоги про включення вогнів — додатково позначати транспортний засіб в умовах недостатньої видимості в осінньо-зимовий період, завдяки чому в будь-якому випадку, вимогу про ввімкнення ходових вогнів ігнорувати не можна, щоб не піддавати ризику себе та інших учасників дорожнього руху.

Протитуманні фари і вогні можна включати за умови недостатньої видимості, якщо це не буде засліплювати інших водіїв.

Якщо в умовах недостатньої видимості в світлий час доби замість ближнього світла фар були включені протитуманні фари, згідно з п. 19.1 Правил дорожнього руху, це не вважається порушенням. При цьому, протитуманні фари не обов’язково вмикати. Правила говорять, що їх можна використовувати в умовах недостатньої видимості як окремо, так і разом з ближнім світлом фар, а в темну пору доби на неосвітлених ділянках дороги — тільки з ближнім або дальнім світлом фар.

Задні протитуманні вогні можна використовувати виключно в умовах недостатньої видимості в темний або світлий час доби.

Якщо знехтувати вимогою ПДР і не ввімкнути ходові вогні з 1 жовтня до 1 травня, водія притягнуть до відповідальності за ст. 125 Кодексу України про адміністративні правопорушення як за порушення Правил дорожнього руху, не передбачене іншими статтями КУпАП.

Популярні пости