Четвер, 9 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Водохреще 2023: як пірнути в ополонку, щоб не нашкодити своєму здоров’ю

Водохреще 2023: як пірнути в ополонку, щоб не нашкодити своєму здоров’ю

Водохреще 2023: як пірнути в ополонку, щоб не нашкодити своєму здоров’ю

19 січня, яке цьогоріч припадає на четвер, православні віряни відзначатимуть свято Водохреща. Це день, коли Син Божий прийняв Таїнство в річці Йордан. Вода в ополонці на Водохреще вважається священною, здатною очищати душі і тіла, а також зцілювати від будь-яких хвороб.

Водохреще відноситься до числа найдавніших християнських свят. Відзначають його ще з часів апостолів. У цей день церква згадує подію з життя Ісуса Христа.

У тридцятирічному віці він прийшов до Іоана Предтечі, щоб той хрестив Сина Божого в річці Йордан. Іоан вважав себе негідним такої честі, але Ісус сказав, що така Божа воля. Іоан провів таїнство і отримав за це прізвище Хреститель.

Під час обряду на землю з небес зійшов Святий Дух у формі голуба і вказав, що Ісус – це Син Божий. Після Хрещення Ісус освятив воду річки Йордан. Обрядом свого Хрещення Ісус показав, що всі рівні перед Богом, навіть сам Спаситель.

Зокрема багато українців дотримуються традиції – купаються в ополонці на Водохреща.

Готуватися до такого купання потрібно за кілька місяців. Лікарі рекомендують загартовуватися ще з літа. Якщо таке рішення прийнято незадовго до свята, то все одно необхідно підготувати організм. Почати можна з контрастного душу хоча б уранці чи ввечері. Підготовку треба розпочинати мінімум за два дні до пірнання, – розповіла кандидатка медичних наук, сімейна лікарка Людмила Смоліна.

За словами Смоліної, приймати контрастний душ слід за 5-10 хвилин. Також загартовуватися можна холодною водою. Якщо ж людина вирішила пірнати в день свята без підготовки, це може бути небезпечно.

– Протипоказаннями до купання є підвищений або знижений артеріальний тиск, хвороби серця, хронічні захворювання (наприклад, сечостатевої системи). Всі ці проблеми можуть загостритися під час пірнання. Не слід купатися вагітним. Також при підвищенні температури тіла людини до 37 градусів і вище пірнати не рекомендується. Температура 37 може бути аутоімунного характеру, вона може бути запального характеру. Тому людина вважається зараз нестабільно стійкою у плані імунної системи, – зазначила Людмила Смоліна.

Також лікар каже, що пірнати треба швидко. Люди заходять у холодну воду, вони мають перехреститися, тричі пірнути з головою і одразу вийти. Не треба плавати у крижаній воді. Не потрібно затягувати із зануренням та звикати до води. Інакше ноги швидко замерзнуть і пірнати буде складніше.

– Зігрітися після пірнання допоможе теплий чай. Відразу після купання на березі бажано мати теплий рушник або халат, щоб одразу обтертися від води, та одягнути сухий теплий одяг. У жодному разі не можна вживати алкоголь. Тому що алкоголь тимчасово розширює судини. Розширюючись, судини віддають тепло. І не забуваємо, що при вживанні алкоголю людина може втрачати дійсність. Вона не розуміє як довго була у воді і наскільки їй холодно, – застерігає лікарка.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.