Неділя, 24 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » Вокалістки з Славути посіли почесні місця на Всеукраїнському конкурсі автентичного сольного співу

Вокалістки з Славути посіли почесні місця на Всеукраїнському конкурсі автентичного сольного співу

Вокалістки з Славути посіли почесні місця на Всеукраїнському конкурсі автентичного сольного співу

Юліана Дебопре та Лілія Зощук, солістки зразкового фольклорного гурту “Перлинка”, здобули II місце у різних вікових категоріях на Всеукраїнському конкурсі “Животоки”. Усі переможці конкурсу були нагороджені дипломами та грошовими преміями.

Міжнародне свято літератури і мистецтв “Лесині джерела” щорічно проходить у Новоград-Волинську. У рамках цього заходу в міському палаці культури ім. Лесі Українки цьогоріч відбувся XX Всеукраїнський конкурс автентичного сольного співу “Животоки”.

– Конкурс є унікальним і не кожен бажаючий може стати його учасником. До цього проводиться певний відбір: оцінюється манера виконання, зовнішній вигляд учасника. Костюм і пісня теж мають відповідати регіону виконавців. Конкурс не передбачає жодної сценічності: у вокальній манері виконання, рухах, поставі, костюмі, – коментує Майя Сайпель, членкиня журі цього масштабного конкурсу.

У конкурсі взяли участь співаки з Хмельницької, Полтавської, Житомирської областей та міста Київ.

Хмельниччину представили солістки з Славути. Юліана Дебопре виконала автентичну пісню “Веснянка”, взяту з села Шагова. А Лілія Зощук відтворила твори “Купальська” та “Мене мати породила” (матеріали з села Хоровець).

Майя Сайпель, яка також є керівницею зразкового фольклорного гурту “Перлинка” та наставницею солісток, розповідає, що розпочала записувати автентичні пісні ще з 90-х років.

Зараз залишилося мало носіїв старовинного фольклорного мистецтва. Ми ж збираємо матеріали в експедиціях: записуємо і відтворюємо манеру виконання, яка є максимально наближеною до манери носіїв співу даної місцевості, – коментує пані Майя.

Загалом, Всеукраїнський конкурс об`єднав різні покоління. Наймолодшому учаснику було всього 8 років, а найстаршому – 86.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.