Четвер, 8 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Володимир Зеленський: Україна отримала згоду на передачу американських ЗРК NASAMS, але цього недостатньо

Володимир Зеленський: Україна отримала згоду на передачу американських ЗРК NASAMS, але цього недостатньо

Володимир Зеленський: Україна отримала згоду на передачу американських ЗРК NASAMS, але цього недостатньо

Україна отримала від Сполучених Штатів Америки згоду на передачу зенітних ракетних комплексів NASAMS. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю CBS News у неділю, 25 вересня.

Україні – протиповітряну оборону. Я хочу подякувати президенту Байдену за позитивне рішення щодо надання NASAMS, – зауважив Зеленський.

Утім, за його словами, отриманого й близько не достатньо для того, щоб покрити інфраструктуру, школи, лікарні, університети, будинки українців. Також президент зазначив, що від захищеного від російських ракет неба залежить, насамперед, те, скільки українців наважаться повернутись додому і працювати в Україні.

– Якщо буде безпечно, вони приїдуть, працюватимуть тут і будуть платити податки, і тоді у нас не буде дефіциту бюджету в 5 мільярдів доларів. Це буде позитивно для всіх. Тому що зараз Сполучені Штати виділяють нам 1,5 мільярда доларів щомісяця, щоб підтримати наш бюджет для ведення цієї війни. Але якщо наші люди повернуться, а вони дуже хочуть повернутися, вони будуть працювати тут. І тоді США не доведеться продовжувати це робити, – сказав Володимир Зеленський.

Відзначимо, що норвезько-американські системи протиповітряної оборони середньої дальності NASAMS (National/ Norwegian Advanced Surface to Air Missile System) входили у пакет допомоги, оголошений США ще 1 липня. Допомога передбачала постачання двох систем. Ще декілька систем NASAMS було включено до наступних пакетів військової допомоги США Україні. Про строки їхньої доставки публічно не повідомляється.

У кінці серпня армія США уклала контракт з компанією Raytheon Missiles & Defense на виробництво NASAMS для України на майже 200 мільйонів доларів. Як зазначили в міністерстві оборони США, контракт має бути виконаний до 23 серпня 2024 року.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.