Середа, 23 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Врятувати 82 полонених медикинь з Маріуполя закликає “Марш жінок”

Врятувати 82 полонених медикинь з Маріуполя закликає “Марш жінок”

Врятувати 82 полонених медикинь з Маріуполя закликає “Марш жінок”

“Ці жінки – героїні, які рятували життя іншим. Давайте тепер ми врятуємо їхні!”. Громадська організація “Марш жінок” закликає врятувати жінок-медикинь з військового шпиталю Маріуполя. Вони з 12 квітня перебувають у жахливих умовах у полоні.

Вони в полоні, тому що виконували свій лікарський обов’язок та до останнього залишалися у Маріуполі, допомагаючи пораненим військовим та цивільним. Цим жінкам російські військові присвоїли лише номери: ані імен, ані прізвищ. Але ми хочем наголосити про те, що ці обличчя – це не безіменні номери. Це обличчя героїчних жінок України, які виконували свою рятівну місію до останнього дня, не полишивши людей самих в критичних станах. Ці жінки мають бути повернені до своїх родин, до своїх близьких, до своєї України. Живими. Історій цих жінок немає в новинах та соцмережах. Вони безіменні та невидимі. Розголос – це те найменше, що ми можемо зробити, аби врятувати їх, – кажуть у ГО.

Медики 555 шпиталю у Маріуполі надавали допомогу всім постраждалим від перших днів повномасштабної війни. Навіть під обстрілами, сюди звозили поранених з усього міста. На шпиталь 15 березня з російського літака скинули авіабомбу. Більша частина обладнання, як і будівля, були знищені. Частина медиків та поранених людей доєдналися до тих українських військових, що були на “Азовсталі”. Інша частина шпиталю – до меткомбінату імені Ілліча.

Згодом більшість із них потрапили в полон: 12 квітня — всі, хто перебував на заводі ім. Ілліча, 16 травня — ті, хто був на «Азовсталі», – каже Марія Климик, журналістка медійної ініціативи за права людини.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.