Вівторок, 6 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Заборонити видавати повістки на блокпостах, АЗС та на вулиці: Володимир Зеленський прокоментував петицію українців

Заборонити видавати повістки на блокпостах, АЗС та на вулиці: Володимир Зеленський прокоментував петицію українців

Заборонити видавати повістки на блокпостах, АЗС та на вулиці: Володимир Зеленський прокоментував петицію українців

Петиція № 22/145362-еп «Заборонити видавати повістки на блокпостах, АЗС та на вулиці» набрала необхідні 25 тисяч підписів українських громадян. Тому президент України Володимир Зеленський попросив прем’єр-міністра Дениса Шмигаля опрацювати її та аргументував це тим, що порядок оповіщення військовозобов’язаних про їхній призов на військову службу під час мобілізації та вручення повісток врегульовується відповідними актами Кабміну, Міноборони та Генерального штабу ЗСУ.

Конституція України зобов’язує мене діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Як президент України та гарант державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини й громадянина зазначаю, що відповідно до статті 65 Конституції України, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов’язком громадян України, – наголосив Володимир Зеленський.

Також гарант зазначив, що у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони він запровадив в Україні воєнний стан і оголосив загальну мобілізацію. При цьому, безпосереднє керівництво заходами з мобілізації в центральних органах виконавчої влади та інших державних органах здійснюється їхніми керівниками, а в Збройних силах України й інших військових формуваннях — центральними органами управління відповідних військових формувань.

Міністерство оборони України через Генеральний штаб Збройних сил України планує і здійснює заходи щодо мобілізації у ЗСУ, а також бере участь у проведенні мобілізації в інших військових формуваннях. Призов резервістів та військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному законами України “Про військовий обов’язок i військову службу” та “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, – зауважив президент.

Закон України “Про військовий обов’язок i військову службу” визначає, що призов резервістів та військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації здійснюється для доукомплектування військових посад, передбачених штатами воєнного часу, у терміни, визначені мобілізаційними планами Збройних сил України та інших військових формувань, а порядок оповіщення військовозобов’язаних про їхній призов на військову службу під час мобілізації та вручення повісток врегульовується відповідними актами Кабміну, Міноборони та Генерального штабу ЗСУ.

Враховуючи викладене, я звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням комплексно опрацювати порушене в електронній петиції питання в контексті дотримання прав громадян та законодавства про військовий обов’язок і військову службу, — підсумував Володимир Зеленський.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.