П’ятниця, 24 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Врожай картоплі двічі на рік: фермер з Хмельниччини ділиться секретами

Врожай картоплі двічі на рік: фермер з Хмельниччини ділиться секретами

Врожай картоплі двічі на рік: фермер з Хмельниччини ділиться секретами

Фермер Олександр Машталер з Немичинців двічі на рік збирає урожай картоплі: першу партію садить на початку червня, другу ― у перших числах серпня.

Ми будемо копати картоплю на початку жовтня, вона так краще зберігається. Тому що зараз – глобальне потепління і картопля накопичує за літо тепло, особливо, коли висока температура, вона нагрівається. Коли ми її раніше копаємо і заносимо до погреба, вона це тепло віддає, ― розповідає Олександр Машталер.

За словами фермера, через це утворюється подвійний конденсат ― на картоплі та в погребі.

Через це вона погано зберігається: і гноїння, і рано проростає навесні. Якщо ж ми трохи змістимо посадки, десь на кінець травня – на початку червня, то тоді картоплю можна копати під кінець вересня – початок жовтня. І вона гарно визріє, буде підготовлена, оскільки низькі температури, до зберігання, тоді конденсату практично не буде. Ми вирощуємо картоплю сорту Белла Роса ― німецький сорт. Вона практично рання, гарно зберігається, гарні смакові властивості й дає непоганий врожай. Також – сорт “Княгиня”. Вона має хорошу врожайність, смакові якості добрі, дуже гарно зберігається, – додає фермер.

Свою картоплю фермер від жуків не кропить.

Жуки були на тій картоплі, яку саджали раніше. На цій практично немає. Було декілька штук, але картопля вже набрала силу, жук ніякої шкоди їй не зробить. І виходить екологічно чиста картопля. Жуків немає, оскільки трохи пізніша посадка, трохи пізніше збирання і гарне зберігання. І навесні не проростає так в погребах, – додає пан Олександр.

Другу партію картоплі Олександр Машталер посадив на початку серпня, щоб мати молоду картоплю восени. За словами фермера, йому подобається експериментувати й ділитись своїми спостереженнями з людьми.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.