П’ятниця, 24 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » «VSD»: що таке вініри та чому їх рекомендують ставити

«VSD»: що таке вініри та чому їх рекомендують ставити

«VSD»: що таке вініри та чому їх рекомендують ставити

Ідеальні за формою та кольором зуби ми часто бачимо у роликах та фільмах, однак у житті досягти цього інколи непросто. З віком можна помітити, що зубна емаль втратила білизну, на ній з’явились тріщини. За допомогою ж вінірів таку проблему можна вирішити. Вони є сучасною альтернативою коронкам та пломбам.

Журналісти інформаційного порталу «Хмельниччина північ» поспілкувалися з провідним стоматологом та ортодонтом стоматологічного кабінету «VSD» Трояном Олегом Ігоровичем, який має десятирічний досвід роботи, аби дізнатися все про вініри: коли їх необхідно ставити, в чому їхня відмінність від пломби чи коронки, чи є обмеження для встановлення та скільки коштує така послуга.

Вініри – це метод реставрації зубів за допомогою кераміки. Основне завдання вінірів – покращити посмішку, змінити форму, приховати незначні дефекти (нерівність, сколи тощо) та покращити колір зубів. Технологія полягає в тому, що зуб або його частина обточується та накривається спеціальним ковпачком – вініром. Зазвичай вони накладаються на зовнішню видиму частину зуба, – розповідає Олег Ігорович.

Також лікар роз’яснив у чому відмінність вінірів від пломб та коронок.

– Вініри – більш надійні за реставрацію зубів за допомогою фотополімерних пломб. Тому що вінір – це одна монолітна деталь, яка наклеюється на кожен зуб окремо за допомогою тонкого шару спеціального клею – композитного цементу. Крім того, вінір виготовляється з кераміки, яка виглядає натуральніше, краще служить, має більшу міцність і, відповідно, менший об’єм (виходить, і зуб потрібно буде сточувати менше), – наголошує Троян Олег.

Зокрема пломба – це, простими словами, різновид пластмаси. Вона і не так гарно виглядає, і не така міцна, і в обсязі вона буде більшою. Хоча, звичайно, як зазначають стоматологи, пломба має свої переваги. Наприклад, вона робиться прямо в роті, за один похід до лікаря, тобто, це набагато швидший процес.

Від коронки вінір теж відрізняється. Вінір накладається не на весь зуб по колу, а лише на його зовнішню частину. Під коронку обточується весь зуб по периметру, по яснах, у процесі чого формується такий уступ або карнизик, і потім на цей зуб одягається об’ємна коронка. Вінір же, навіть у разі жувальних зубів, можна надіти тільки на частину зуба. Тобто немає необхідності пиляти весь зуб. Ще одна важлива відмінність: коронкою накриваються, як правило, зуби без нерва. Вінір можна фіксувати на будь-який зуб, – зазначає Олег Ігорович.

На які зуби та на скільки зубів можна встановлювати вініри? Чи практикується встановлення вінірів у «VSD»? Чи болісний цей процес?

– Наші лікарі, в тому числі і я, маємо вже трирічний успішний досвід у цій сфері. Ми беремося за всі випадки лікування та «художню реставрацію» ротової порожнини, адже маємо для цього необхідне обладнання, високоякісні матеріали, знання й практику. Вініри ставимо на будь-які зуби, якщо говорити про їхнє розташування в роті, – розповідає ортодонт.

Крім того, Олег Ігорович наголошує, що вінір встановлюється індивідуально на кожен зуб окремо. Тут немає «мостової» технології. Але, звичайно, чим більше зубів (особливо передніх) беруть участь у процесі, тим красивішим буде результат, тим простіше підібрати колір. Найскладніша робота – це один чи два зуби. Але і в цьому випадку можна зробити такий вінір, який візуально не відрізнятиметься від зубного ряду.

До комплексного лікування
Встановлені вініри

Багато хто говорить, що вініри – це ненадовго та ненадійно, однак лікар спростовує ці чутки. Вініри практично вічні, як і будь-яка хороша кераміка. Слабке місце – це цемент, яким вони приклеюються до зуба. Він з часом може “старіти”. Виробники цементів прогнозують 10-15 років, зараз вже є і до 20 років.

– Ми ж використовуємо лише якісні матеріали, які замовляємо з Японії, тому довговічність гарантуємо. Крім того, довговічність вінірів залежить ще й від того, наскільки якісно лікар підготував зуб: там не повинно бути ніякого карієсу, все має бути зроблено професійно і якісно. У нашій клініці, перед встановленням вінірів, ми ретельно самі переліковуємо всі зуби, адже, на жаль, є багато пацієнтів, які приходять до нас поставити вініри, а в них недоліковані зуби, або ж це зроблено погано, і тільки після цього, ми ставимо вініри, які будуть слугувати дійсно надзвичайно довго, – наголошує лікар-стоматолог.

Нагадаємо, стоматологічний кабінет «VSD» розміщений за адресою: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, 63/1. Якщо у вас виникли будь-які запитання чи необхідно записатися на прийом до професійних лікарів, які мають багаторічний досвід та знають як допомогти, телефонуйте за номером: +38 (096) 789 63 40.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.