Четвер, 20 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Всесвітній день здорового травлення: медики Шепетівського ЦПМСД розповідають, що робити, аби бути здоровими

Всесвітній день здорового травлення: медики Шепетівського ЦПМСД розповідають, що робити, аби бути здоровими

Всесвітній день здорового травлення: медики Шепетівського ЦПМСД розповідають, що робити, аби бути здоровими

У понеділок, 29 травня, відзначатимуть Всесвітній день здорового травлення. За оцінками фахівців, причиною більшості захворювань є неправильне харчування і пов’язане з ним порушення роботи органів травлення. Саме тому фахівці Шепетівського ЦПМСД інформують про рекомендації щодо здорового і повноцінного травлення.

– В організмі людини немає практично жодного органу, системи, нормальна життєдіяльність яких не залежала б від харчування. Воно відіграє важливу роль на кожному етапі життя, – зазначають медики Шепетівського ЦПМСД.

На жаль, в наші дні практично у кожної людини трапляються ті, чи інші розлади травлення: підвищене газоутворення, нудота, запори, рідкий стілець та інше. Поширена і така проблема, як синдром роздратованого кишечника, при якій шлунково-кишковий тракт більш чутливий до негативних факторів і стресів, ніж в інших.

Аби уникнути всіх цих проблем, слід дотримуватися простих рекомендацій. Ці поради не тільки зміцнять здоров’я шлунка і кишечника, але і допоможуть повернути стрункість, піднімуть настрій і поліпшать загальне самопочуття, стан шкіри, волосся і нігтів.

Отож, рекомендації:

1. Міняємо раціон на більш «здоровий». Не варто сидіти на дієтах або повністю виключати улюблені продукти, досить в меншій кількості вживати жирну, смажену, рафіновану, солодку їжу.

2. Роздрібнити раціон: між основними трьома прийомами їжі робіть невеликі перекуси з молочних продуктів, фруктів, овочів, горіхів. Це дозволить уникнути тривалих пауз, після яких слід переїдання.

3. Контролюйте вживання жирів. Зробити це легко – перестаньте смажити все на сковорідці, користуйтеся грилем або духовкою. Це принесе користь кишечнику, печінки і серцево-судинній системі. Намагатися не вживати жирну їжу. Необхідно пам’ятати, що жир може міститися в їжі не тільки «в чистому вигляді», а й «в прихованому» – він додається в готові страви або використовується при їх виготовленні (торти, тістечка, випічка). Харчові жири затримують випорожнення шлунка, сприяючи виникненню закидів кислоти в стравохід.

4. Готуйте їжу, а не користуйтеся напівфабрикатами, які негативно впливають на здоров’я. Перевага повинна віддаватися вареній їжі або приготованій на пару.

5. Не поспішайте під час їжі і пийте більше води між прийомами їжі.

6. Необхідно зменшити, а ще краще відмовитися від вживання газованих напоїв, мінімізувати вживання алкогольних напоїв.

7. Не зловживати сіллю і прянощами. Сіль, а також більшість прянощів і приправ, сильно стимулюють вироблення кислоти і ферментів в шлунку, що може збільшувати тривалість перебування їжі в шлунку, приводити до виникнення закидання вмісту шлунку в стравохід.

8. Уникати дуже холодної або гарячої їжі.

9. Не використовувати післяобідній сон. Прийняття горизонтального положення після їжі може сприяти виникненню закидання вмісту шлунку в стравохід. Тому потрібно намагатися перебувати у вертикальному положенні (наприклад, сидячи або здійснюючи прогулянку) не менше двох годин після прийому їжі. Також протягом цього часу не рекомендується займатися активними спортивними навантаженнями з нахилом тулуба, з участю черевного преса.

10. Намагатися приймати їжу не пізніше, ніж за дві-три години до сну.

11. Піднімати головний кінець ліжка. Якщо печія виникає в нічний час, одним і способів її запобігання є використання спеціального матраца або бруска, підставленого під ніжки ліжка з головного кінця. Висота підйому може бути невеликою – 15 см.

12. Уникати тугих поясів чи не носити тісного одягу. Застосування тугих поясів, ременів сприяє збільшенню тиску усередині черевної порожнини і тим самим провокує закидання вмісту шлунку в стравохід.

13. Тримати вагу свого тіла в нормі. Зниження ваги при його надлишку може зменшити ризик рефлюксу, насамперед, за рахунок зменшення тиску усередині черевної порожнини.

14. Не палити! Нікотин тютюнових виробів стимулює секрецію кислоти в шлунку.

Дотримуючись цих рекомендацій, виключаючи тютюнопаління, вживання алкоголю, ведучи активний спосіб життя, можна запобігти не тільки захворюванням шлунково-кишкового тракту, а й захворюванням серцево-судинної, ендокринної систем.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.