Вівторок, 7 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » “Вирішити питання” кредиту: в Україні поширюється новий вид шахрайства. Як не стати жертвою

“Вирішити питання” кредиту: в Україні поширюється новий вид шахрайства. Як не стати жертвою

“Вирішити питання” кредиту: в Україні поширюється новий вид шахрайства. Як не стати жертвою

Ви бачите оголошення від банку чи іншої фінустанови, де пропонують “вирішити питання” із кредитом (сховати протермінування, підвищити кредитний рейтинг, очистити кредитну історію тощо). Будьте певні – перед вами шахраї.

В Українському бюро кредитних історій застерігають: останнім часом у соцмережах, месенджерах, на дошках оголошень в інтернеті та на вулиці з’явилось безліч пропозицій “послуг” з вирішення проблем з кредитами.

Шахраї:

  • можуть представитись співробітниками служб безпеки, представниками топ-менеджменту банків, співробітниками бюро кредитних історій, ІТ спеціалістами;
  • використовують логотипи та назви відповідних організацій (зокрема, УБКІ);
  • пропонують “видалити з УБКІ”, “очистити кредитну історію”, “покращити кредитну історію”, “сховати протермінування”, “підвищити кредитний рейтинг” і таке інше.

При цьому, псевдобанкіри вимагають за свої послуги оплату і, звісно ж, авансом. Аби не втратити свої кошти, експерти нагадують:

– Видалити дані з кредитної історії можливо лише на законних підставах – за рішенням суду або при підтвердженні кредитором помилковості переданих даних, – говорять в УБКІ.

Фахівці пояснюють, що всю інформацію, зокрема і посилання на месенджери, чат-ботів та інше, слід шукати тільки на офіційному сайті.

Що ж робити, якщо Вам телефонують колектори чи працівники банку і вимагають кредит, якого Ви не брали? Як чинити у ситуації – пояснюють юристи.

Популярні пости