Четвер, 25 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Вже більше тижня у Шепетівці діє Гуманітарний хаб для тимчасово переміщених осіб

Вже більше тижня у Шепетівці діє Гуманітарний хаб для тимчасово переміщених осіб

Вже більше тижня у Шепетівці діє Гуманітарний хаб для тимчасово переміщених осіб

Близько сотні людей щодня отримують там одяг, взуття, предмети гігієни, постіль, іграшки для діток та інші вкрай необхідні речі.

Хаб запрацював у межах реалізації міжнародного проєкту «Нас єднає добро», який здійснюють Благодійний фонд Олександра Співака, Благодійний фонд «Зміцнення громад» та Благодійний фонд «Werkgroep de Ruyter» (Нідерланди). Ці благодійні організації співпрацюють уже кілька років поспіль, надаючи підтримку соціально вразливим верствам Хмельниччини. Нині ж об’єднали зусилля, щоб підтримати вимушених переселенців. Було прийнято гуманітарний вантаж від братньої нідерландської спільноти, а за кілька днів облаштовано зручне та комфортне місце видачі допомоги.

Шепетівка у перші тижні була транзитним містом, надаючи допомогу тим людям, які евакуювалися закордон та на Захід України. Зараз же десятки тисяч людей шукають тривалий прихисток на Шепетівщині. Як бачимо з реєстру відвідувачів хабу, це сім’ї з Бучі, Ворзеля, Харкова, Волновахи, Маріуполя, Краматорська тощо. Кожна з цих сімей пережила величезну трагедію, втративши близьких людей, домівки та врятувавши лише життя. Тому ми надаємо можливу матеріальну та психологічну допомогу і дорослим, і діточкам, – розповідає Тетяна Василик, керівниця міжнародного благодійного проєкту.

У хабі працює об’єднана волонтерська команда у складі небайдужих шепетівчан та внутрішньо переміщених осіб. Сюди приходять допомагати цілими родинами, беручи на себе певні завдання: прибирання, транспортування, сортування одягу та речей, консультування в підборі необхідного, ведення реєстрів відвідування та ще десятки інших важливих нюансів.

Я психолог з великим досвідом роботи у «сірій зоні», оскільки жила та працювала у Маріуполі. Знайшовши прихисток у Шепетівці, не можу просто сидіти у чотирьох стінах. Тому долучилася до дружної команди хабу і допомагаю таким же переселенцям, використовуючи всі свої знання та вміння, – розповідає волонтерка хабу Олена Максимова.

Хаб розташувався у приміщенні поряд з залізничним вокзалом, що максимально комфортно в плані транспортної розв’язки. Сюди добираються відвідувачі і з міста, і з усього Шепетівського району. Попередньо обов’язково потрібно зареєструватися в онлайн-формі за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1RqGHG5hCF-BRb5kYcQX2h-2YV7cXb2gLIUABmT1jb0s/edit?chromeless=1

Після того оператор хабу призначить день і час для відвідування. Або ж можна напряму подзвонити та проконсультуватися за номером: +38 068 123 94 20. Така система запису є дуже зручною, за відгуками людей. Не потрібно стояти у чергах та витрачати дарма час.

Сьогодні отримала гуманітарну допомогу: засоби гігієни, одяг, взуття. Щиро вдячна керівникам та волонтерам благодійних фондів за допомогу! Миру нам! Слава Україні!!! – схвильовано коментує Наталя Прокопчук, яка скористалася допомогою благодійного проєкту.

Гуманітарний Хаб тісно співпрацює з іншими волонтерськими ініціативами міста та району, допомагає в облаштуванні гуртожитків для переселенців, забезпеченні громадської їдальні для ВПО продуктами, а також відправці гуманітарної допомоги в міста та села, які звільнено від окупації. Окрім партнерства трьох благодійних фондів, ініціативу підтримують місцеві підприємці, зокрема, родини Крайчинських, Паньків, Васиків, Груздо, представництво «Торчин продукт», Шепетівська православна єпархія тощо. Системну допомогу надає Група компаній «A’SPIK Group».

У той час, як наші героїчні ЗСУ ведуть боротьбу з російськими загарбниками, ми маємо тримати економічний фронт та дбати про сім’ї, які втратили домівки та зазнали страшного горя під час окупації. Гуманітарний хаб, як об’єднання зусиль волонтерів та благодійних організацій, щоденно зігріває турботою і допомогою понівечені людські долі. Тому, окрім низки інших доброчинних справ, наша компанія підтримує цей ефективний та важливий проєкт, – коментує Віталій Смілянець, перший заступник генерального директора Групи компаній «A’SPIK Group».

Незабаром команда хабу планує розширити спектр послуг, зокрема, облаштувати юридичну консультацію та окрему кімнату психологічної допомоги. Також ведеться пошук та залучення подальших траншів гуманітарної допомоги, якої так потребують внутрішньо переміщені особи.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.