
Від початку повномасштабної війни, яку безжально веде російська федерація на території нашої країни, Плужненська громада прийняла понад 1 000 внутрішньо переміщених осіб, з яких наразі залишилися та продовжують проживати понад 400 родин. Про те, як живуть переселенці у громаді, чим їм допомагають та як у тилу підтримують ЗСУ, розповів сільський голова Плужненської громади Віталій Григорович Мартинюк.
– З початком війни у нас все перевернулось «з ніг на голову». Тепер громади замість того, аби працювати над розвитком своїх територій, покращувати якість послуг, як і вся держава, працюють виключно на перемогу. І треба сказати, що ця праця на перемогу є цілком новою функцією місцевого самоврядування. Насамперед, вона пов’язана з допомогою Збройним силам України та внутрішньо переміщеним особам, – розповідає Віталій Мартинюк.
У громаді намагаються зробити все, аби переселенці почувалися комфортно. Для цього волонтери організували Плужненський благодійний фонд, який допомагає одягом, продуктами харчування, залучають міжнародні та українські організації, які допомагають технікою та меблями. Крім того, допомагають із працевлаштуванням. Наразі декілька осіб працює на сільськогосподарському підприємстві «Нива Поділля».
– Ми свідомі того, що цілій Україні взимку можуть загрожувати голод і холод. Тому в цьому році посадили понад 1,5 га картоплі для ВПО. Також ми акумулюємо різноманітні продукти. В наших школах жінки роблять закрутки, тушонки, сушать яблука та груші. Скоро розпочнеться сезон «квашеної капусти». Заготовлюємося так, щоб наші воїни були ситі на всі 100%, – наголошує сільський голова.
Також очільник громади зазначив: розуміють, що всі вільні кошти мають спрямовуватись на перемогу. В їхньому випадку це допомога Збройним силам та переселенцям.
– Наша громада придбала та передала два автомобілі для військових. Намагаємося долучатися до кожної ініціативи інших громад щодо збору продуктів та фінансів для ЗСУ. Не стоїмо осторонь, а працюємо разом на перемогу, працює уся наша «смілива» країна, – додає Віталій Мартинюк.