Неділя, 14 Липня
Shadow
Головна » Актуально » » Як на честь Шепетівки в Москві салют пускали

Як на честь Шепетівки в Москві салют пускали

Як на честь Шепетівки в Москві салют пускали

У Москві на Червоній площі на честь визволення Шепетівки лунали залпи із 124 артилерійських гармат.

Подібні торжества ставались в історії СССР та Другої світової війни доволі часто, проте, відбувалися тільки після відбиття стратегічно важливих міст.

Наприклад, салют в Москві після визволення Шепетівки можна порівняти з салютом, який влаштували на честь звільнення Сталінграду. Така пошана пояснюється тим, що Шепетівка була в ті роки одним із найважливіших залізничних вузлів в Україні. За допомогою цієї залізниці, яка мала сполучення не лише з багатьма містами України, але і з іншими країнами, німці поставляли на передову продовольство, особовий склад та зброю.

Саме тому німецьке командування не могло допустити захоплення цього стратегічно важливого об’єкта. Фашисти оборонялися як могли. У цю точку було перекинуто велику кількість підмоги. Проте, знекровлена німецька армія не могла вже зупинити просування Червоних військ, які наростили значні резерви та наполегливо пробивалися по території України.

Пам’ятним для жителів міста залишається день 11 лютого 1944р., коли війська 60-ї армії Першого Українського фронту під командуванням генерал-лейтенанта І. Черняхівського після жорстоких боїв звільнили місто від фашистських загарбників.

На честь цієї перемоги Москва салютувала 20 залпами з 124 артилерійських гармат. За мужність і героїзм 12 бойовим частинам та з’єднанням присвоєно почесні звання “шепетівських”, які й до сьогодні існують і носять звання міста Шепетівка.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.