Через росіян повноцінно навчатися в очному режимі наші діти не можуть з міркувань безпеки. Тож, громади регіону докладають максимум зусиль, аби налагодити не лише якісний, комфортний та доступний, а й безпечний освітній процес. Як готуються до нового навчального року у Крупецькій громаді – у матеріалі.
На території громади працюють заклади дошкільної та середньої шкільної освіти: опорний ліцей та школи-філії. Загалом, освіту тут здобувають сотні дітей, у тому числі і ВПО. Рівноцінний доступ до навчального процесу, розповідають у сільській раді, забезпечували і в очному, і в дистанційному форматах.
– Усі села громади підключені до мережі інтернет, тож, за неможливості відвідувати уроки вживу, їх проводили наживо онлайн, – розповідає голова громади Валерій Михалюк. – Якщо попереднього навчального року в очному режимі працювали окремі навчальні заклади, то цього ми плануємо запустити усі.
Враховували у підготовці, каже Михалюк, безпеку та логістику.
– Ті філії, де не було відповідних найпростіших укриттів, працювали у дистанційному форматі. Цьогоріч ми за кошти сільської ради забезпечили все необхідне, аби обладнати ці укриття і діти могли безпечно навчатись, – додає очільник громади.
Аби із віддалених сіл діти могли комфортно та безпечно дістатись навчального закладу, використовують автобуси. Один, новенький, цьогоріч, у співфінансуванні громади та обласного бюджету 50% на 50%, придбали для Крупецької ТГ.
Також до приготування до нового навчального року долучаються благодійники. Крупецький ліцей, де, зокрема, працює Кулінарний коворкінг, отримав від БФ “Руки друзів” альтернативні джерела електроенергії: вісім ліхтарів – акумуляторів з павербанками та електроплиту з духовою шафою.
Тож, у новому навчальному році всі проєкти триватимуть, діти навчатимуться, адже ми, дорослі, докладаємо максимум зусиль, аби у Крупецькій громаді зростали щасливі діти – майбутнє України, – підсумовує Валерій Михалюк.