Понеділок, 26 Вересня
Shadow
Головна » Актуально » » Як у Нетішинській лікарні проводять реабілітацію військовослужбовців та хто оплачує ці послуги

Як у Нетішинській лікарні проводять реабілітацію військовослужбовців та хто оплачує ці послуги

Як у Нетішинській лікарні проводять реабілітацію військовослужбовців та хто оплачує ці послуги

Нетішинська лікарня увійшла у перелік медзакладів Хмельницької області, які отримали право проводити реабілітацію військовослужбовців. Відтак, з початку повномасштабної російсько-української війни у відділенні медичної реабілітації та фізіотерапії вже пройшли реабілітацію 12 українських захисників. Інформує Нетішин.City.

У відділенні медичної реабілітації та фізіотерапії працює 20 медиків. Раніше у штаті було 12 фахівців. Нині додалися посади логопеда, психолога, фізичного терапевта, ерготерапевта та їхніх асистентів.

Колектив відділення медичної реабілітації та фізіотерапії

Чоловіки були з різних регіонів України: Волині, Київщини, Донеччини, Вінниччини та інших. До Нетішина їх скерували з інших лікувальних закладів України. Зокрема Олексій, отримавши поранення, потрапив до Нетішинського відділення медичної реабілітації та фізіотерапії після лікувальних закладів Краматорська, Бахмута, Дніпра, Хмельницького, – розповідають у Нетішинській лікарні.

Ліна Радзивілюк, завідувачка відділення медичної реабілітації та фізіотерапії, розповідає, що більшість з них відновлювалися після скалкових поранень верхніх та нижніх кінцівок, контузій. Відтак, потребували розробки рук та ніг. Вони вчили їх заново ходити, тримати ложку, говорити, обслуговувати себе.

Найбільше хлопці хотіли додому. Дехто не бачив родини кілька місяців. Так, військовий, що служив на Донеччині, не обіймав найрідніших 4 місяці. Не можна було без сліз дивитися на моменти, коли їх відвідували близькі, – додає Ліна Володимирівна.

Керівник зауважує, що після реабілітації у кожного з поранених був свій прогрес – приїжджали на візочках, а йшли вже власними ногами. Бодай невпевнено, але самостійно робили кроки.

З військовими здебільшого працював фізичний терапевт Антон Димидюк. Як кажуть в медзакладі, підтримка саме лікаря-чоловіка допомагала захисникам не соромитися своєї тимчасової безпорадності.

У військового Олега Романовича, був забій хребта, зовсім не згиналася права нога. До нас він прийшов на двох палицях, а через два тижні реабілітації пішов без них. Інший військовий, якого дістали з-під завалів, відновлював працездатність після операції на хребті. Спочатку він скаржився на біль у кінцівках, зараз вже готується до виписки, – додає фізичний терапевт Антон Димидюк.

Завідувачка відділення медичної реабілітації та фізіотерапії зазначає, що щомісяця надається у відділенні медичної реабілітації та фізіотерапії понад 1000-1200 послуг.

Раніше відділення переважно спеціалізувалося на апаратній фізіотерапії (електрофорез, УВЧ-терапія, ампліпульс) та лікувальних масажах. Після реорганізації ми розширили перелік послуг до медичної реабілітації, тобто додалися послуги з фізичної терапії, ерготерапії (розвиток дрібної моторики), логопедії, психології та інше. З приходом нових фахівців, переконана, підвищилася і якість надання послуг, адже запроваджуються нові форми лікування, новітні підходи та практики, – додає керівниця.

Аби потрапити на лікування у відділення медичної реабілітації та фізіотерапії, потрібно взяти направлення у свого сімейного лікаря, з яким укладено декларацію, або у лікуючого спеціаліста. Навіть, якщо після стаціонару пацієнт хоче продовжити реабілітацію у відділенні, він також має взяти направлення від сімейного або лікуючого лікаря.

Для наших пацієнтів усі послуги надаються безкоштовно. Нетішинська СМСЧ уклала з Національною службою здоров’я договір на три пакети послуг реабілітації. Відділення надає допомогу в трьох напрямках: медична реабілітація дорослих та дітей від 3-х років з ураженням опорно-рухового апарату, медична реабілітація дорослих та дітей від 3-х років з ураженням нервової системи, медична реабілітація передчасно народжених немовлят упродовж перших трьох років життя, – наголошує Ліна Радзивілюк.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.