Нетішинська лікарня увійшла у перелік медзакладів Хмельницької області, які отримали право проводити реабілітацію військовослужбовців. Відтак, з початку повномасштабної російсько-української війни у відділенні медичної реабілітації та фізіотерапії вже пройшли реабілітацію 12 українських захисників. Інформує Нетішин.City.
У відділенні медичної реабілітації та фізіотерапії працює 20 медиків. Раніше у штаті було 12 фахівців. Нині додалися посади логопеда, психолога, фізичного терапевта, ерготерапевта та їхніх асистентів.
– Чоловіки були з різних регіонів України: Волині, Київщини, Донеччини, Вінниччини та інших. До Нетішина їх скерували з інших лікувальних закладів України. Зокрема Олексій, отримавши поранення, потрапив до Нетішинського відділення медичної реабілітації та фізіотерапії після лікувальних закладів Краматорська, Бахмута, Дніпра, Хмельницького, – розповідають у Нетішинській лікарні.
Ліна Радзивілюк, завідувачка відділення медичної реабілітації та фізіотерапії, розповідає, що більшість з них відновлювалися після скалкових поранень верхніх та нижніх кінцівок, контузій. Відтак, потребували розробки рук та ніг. Вони вчили їх заново ходити, тримати ложку, говорити, обслуговувати себе.
– Найбільше хлопці хотіли додому. Дехто не бачив родини кілька місяців. Так, військовий, що служив на Донеччині, не обіймав найрідніших 4 місяці. Не можна було без сліз дивитися на моменти, коли їх відвідували близькі, – додає Ліна Володимирівна.
Керівник зауважує, що після реабілітації у кожного з поранених був свій прогрес – приїжджали на візочках, а йшли вже власними ногами. Бодай невпевнено, але самостійно робили кроки.
З військовими здебільшого працював фізичний терапевт Антон Димидюк. Як кажуть в медзакладі, підтримка саме лікаря-чоловіка допомагала захисникам не соромитися своєї тимчасової безпорадності.
– У військового Олега Романовича, був забій хребта, зовсім не згиналася права нога. До нас він прийшов на двох палицях, а через два тижні реабілітації пішов без них. Інший військовий, якого дістали з-під завалів, відновлював працездатність після операції на хребті. Спочатку він скаржився на біль у кінцівках, зараз вже готується до виписки, – додає фізичний терапевт Антон Димидюк.
Завідувачка відділення медичної реабілітації та фізіотерапії зазначає, що щомісяця надається у відділенні медичної реабілітації та фізіотерапії понад 1000-1200 послуг.
– Раніше відділення переважно спеціалізувалося на апаратній фізіотерапії (електрофорез, УВЧ-терапія, ампліпульс) та лікувальних масажах. Після реорганізації ми розширили перелік послуг до медичної реабілітації, тобто додалися послуги з фізичної терапії, ерготерапії (розвиток дрібної моторики), логопедії, психології та інше. З приходом нових фахівців, переконана, підвищилася і якість надання послуг, адже запроваджуються нові форми лікування, новітні підходи та практики, – додає керівниця.
Аби потрапити на лікування у відділення медичної реабілітації та фізіотерапії, потрібно взяти направлення у свого сімейного лікаря, з яким укладено декларацію, або у лікуючого спеціаліста. Навіть, якщо після стаціонару пацієнт хоче продовжити реабілітацію у відділенні, він також має взяти направлення від сімейного або лікуючого лікаря.
– Для наших пацієнтів усі послуги надаються безкоштовно. Нетішинська СМСЧ уклала з Національною службою здоров’я договір на три пакети послуг реабілітації. Відділення надає допомогу в трьох напрямках: медична реабілітація дорослих та дітей від 3-х років з ураженням опорно-рухового апарату, медична реабілітація дорослих та дітей від 3-х років з ураженням нервової системи, медична реабілітація передчасно народжених немовлят упродовж перших трьох років життя, – наголошує Ліна Радзивілюк.