П’ятниця, 9 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Як у Шепетівському районі вберегтись від гадюки?

Як у Шепетівському районі вберегтись від гадюки?

Як у Шепетівському районі вберегтись від гадюки?

Із приходом тепла розпочалась активність змій, в тому числі і отруйних гадюк. Зовсім нещодавно у Шепетівському районі одразу дві змії заповзли на подвір’я. Журналісти порталу “Хмельниччина Північ” розбиралися, як вберегтись від цих змій і що робити в екстрених випадках.

Передусім, необхідно забезпечити себе необхідним захистом навіть, якщо, наприклад, ви йдете в ліс чи просто виходите на природу. Необхідно взути надійне взуття, надягнути широкі штани і заправити їх у черевики так, щоб утворився напуск зверху. Якщо змія буде кусати, то вона прокусить тканину штанів, а не шкіру.

Якщо ж ви надумали відпочивати на природі, то перед цим потрібно обережно обстежити місце відпочинку: палицею розсунути кущі та високу траву. В такому випадку змія втече, адже плазуни не шукають першими контакту з людьми і нападають тільки, якщо перед ними постає явна загроза.

Під час руху стежками необхідно тримати перед собою палицю, а вночі ліхтарик. У змій поганий слух і нюх, тому, коли зненацька ви натрапите на них, у плазуна просто може не бути часу, щоб втекти і він, захищаючи себе, нападе і вкусить.

У літні ночі, коли стає холодніше, гадюки можуть приповзати поближче до вогню, який ви розвели, щоб погрітися, тому треба бути обачними і перевіряти місцевість час від часу. Вхід у намет, чи спальний мішок необхідно щільно закривати.

Слід памятати, що перед нападом гадюка:

  • набуває загрозливої пози – згортається «калачиком»;
  • зигзагоподібно вигинає тіло;
  • окремі види сильно шиплять.

Якщо ж змія все-таки вкусила?

Якщо не вдалось уникнути укусу гадюки, то насамперед необхідно обмежити рухомість потерпілого.

Також треба негайно видалити отруту з рани (інакше токсин пошириться):

а) на великих ділянках тіла отруту видаляють медичною банкою або будь-якою склянкою, всередині якої за допомогою запаленого сірника можна зробити вакуум, накласти на поверхню укусу, щоб шкіра всмокталася всередину та отрута вийшла з рани;

б) відрізавши верхню частину шприца (на яку одягається голка), зробити з нього вакуумний пристрій для відсмоктування отрути;

в) відсмоктати отруту ротом, спльовуючи та промиваючи рот водою, але за умови якщо в роті немає патологічних змін (карієс зубів, пошкодження, тріщини язика та губ тощо).

Обов’язково якомога швидше потрібно доставити потерпілого у лікарню для подальшої медичної допомоги.

Також ми писали, що у сусідньому з Шепетівським районі чоловік знайшов скелет.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.