Субота, 9 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Як відбудовуватимуть Україну після війни: Європейська комісія затвердила план

Як відбудовуватимуть Україну після війни: Європейська комісія затвердила план

Як відбудовуватимуть Україну після війни: Європейська комісія затвердила план

Європейська Комісія затвердила план відбудови України. Зокрема очільник Кабінету Міністрів Денис Шмигаль заявив, що Європейський Союз стане ключовим гравцем у майбутній відбудові.

– Проте головне в цьому плані – не гроші. Головне – це офіційно оформлений меседж, що ЄС стане ключовим гравцем у майбутній відбудові України. Ми разом будемо не просто відновлювати те, що зруйнували росіяни, а будемо будувати нову Україну. За новими європейськими правилами, –  зазначив прем’єр-міністр.

Європейський Союз спиратиметься на план, який розробляє Нацрада з питань повоєнного відновлення. Європейська Комісія оцінює план відновлення у 500-600 млрд євро. Також Єврокомісія запропонувала 9 мільярдів євро макрофінансової допомоги Україні. Допомога виплачуватиметься траншами з тривалими термінами погашення та пільговими відсотковими ставками.

План ґрунтуватиметься на таких принципах:

  • відбудова всієї інфраструктури за найновішими стандартами та європейською політикою;
  • модернізація української держави та наших інституцій;
  • максимальна інтеграція України з ЄС в усіх сферах і напрямках;
  • економічна трансформація, у тому числі, нові можливості для українського бізнесу.

Реконструкцію очолить українська влада у тісній співпраці з Європейським Союзом та іншими ключовими партнерами, такими, як країни «Великої сімки» й «Великої двадцятки», та третіми країнами, міжнародними фінансовими інститутами та організаціями. Партнерство між європейськими та українськими містами й регіонами прискорить реконструкцію.

План реконструкції “RebuildUkraine”, що базується на оцінці потреб, стане основою для визначення пріоритетних областей, вибраних для фінансування, та конкретних проєктів. Платформа координуватиме джерела фінансування, а також слідкуватиме за ходом реалізації плану.

Значний акцент буде зроблено на реформах у сфері верховенства права та боротьби з корупцією, а інвестиції будуть приведені у відповідність до кліматичних, екологічних та цифрових політик та стандартів ЄС.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.