Як повідомляють експерти, зокрема, голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук, весною курс долара буде коливатися між 27 та 28 грн. Але осінню він повинен стабілізуватися і стати постійним.
– Сьогодні ж ми можемо бачити, що курс кожного дня змінюється. При цьому, неможливо вгадати напевне, який курс іноземної валюти буде вже завтра. Проте, – заявляє експерт, – якщо подивитися на ситуацію міжбанку, то українська валюта почала хоча і не серйозне, але зміцнення. На долар впливає ціла сукупність чинників: від сезонних коливань і до співпраці з МВФ. Однак, у перспективі приплив валюти в країну буде більшим, аніж відтік з неї.
Попри те, що гривня зміцнюється, варто звернути увагу, щоб Національний банк не дозволив нашій валюті зміцнитися, так сказати «забагато». Від цього постраждає велика кількість українських виробників, а за собою це потягне і крах економіки.
Але, повертаючись до головної теми, чого ж чекати від курсу гривні та долара у 2021 році?
Як уже згадувалось раніше, експерти прогнозують, що весною 2021 року гривня зміцниться. Подібну тенденцію ми вже бачили перед Новим роком. Уряд, який підвищенням ставок заманив нерезидентів в ОВДП, у законі про держбюджет встановив середній курс на 2021 рік на рівні 29,1 грн за долар. Проте урядові прогнози майже ніколи не збігаються з реальністю.
Тож, після опитування ряду фінансових експертів, можна дійти висновку, що весною 2021 року долар буде по 28,6 гривні. Проте міжнародні експерти дають більш втішну оцінку для нашої валюти. Вони передбачають, що гривня буде на рівні 28,1 долара.
– Вища активність експортерів та збільшення припливу зовнішнього капіталу сприятимуть помірному посиленню гривні в першому півріччі 2021 року. Подальший перехід до дефіциту поточного рахунку буде тиснути на курс у другому півріччі і він повинен закінчити 2021 рік у діапазоні 27,5-28 грн за долар, – вважає голова департаменту з корпоративного аналізу групи ICU Олександр Мартиненко.
Також раніше ми писали, що на Шепетівщині водіям видадуть нові права.