П’ятниця, 19 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Якими будуть ціни на яйця, гречку та борошно на українському ринку

Якими будуть ціни на яйця, гречку та борошно на українському ринку

Якими будуть ціни на яйця, гречку та борошно на українському ринку

В Україні до кінця 2022 року можуть подешевшати курячі яйця, гречка та борошно. Про це зазначають аналітики Українського клубу аграрного бізнесу.

До кінця року можуть знизитися ціни на гречку та яйця. Саме ці продукти в 2022-му стали одними з товарів-рекордсменів щодо подорожчання. Дефіцит, який виник на ці позиції протягом року, призвів до значного зростання цін на них, – зазначила Світлана Литвин, аналітикиня Українського клубу аграрного бізнесу.

Саме тому аграрії значно збільшили посіви під гречку, вже зібрали гарний врожай. Ціна на гречку почала знижуватися і цей процес буде ще тривати.

Щодо курячих яєць, ціна на які дійшла до свого максимуму, то птахівники почали збільшувати кількість курей-несучок. Це вже призвело до стабілізації цін і далі очікуємо зниження цін по мірі збільшення обсягів виробництва, – додала Литвин.

У свою чергу, завідувачка відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д. е. н. Інна Сало розповіла, що до кінця цього року в ціні не зростатимуть продукти переробки зернових культур, такі як крупи та борошно. Вартість навіть може незначно знизитися – до 5%.

Також, за прогнозом науковців Інституту аграрної економіки, до кінця 2022-го не очікується дефіциту на основні продукти харчування.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.