П’ятниця, 3 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » На українських заправках знову черги: чи є пальне та що буде з цінами?

На українських заправках знову черги: чи є пальне та що буде з цінами?

На українських заправках знову черги: чи є пальне та що буде з цінами?

На Хмельниччині та загалом по всій Україні, після масованих обстрілів, біля АЗС знову вибудовуються черги. Однак, як зазначають фахівці, дефіциту палива немає. Якщо ж дефіциту палива немає, то чому на заправках знов є черги?

Окрім ажіотажу, викликаного побоюваннями, що трейдери не зможуть закупляти пальне, причина може полягати в тому, що не всі АЗС працюють за відсутності світла. Хоча більшість АЗС забезпечені генераторами, на деяких із них можуть працювати не всі колонки.

Дефіциту дизельного палива та бензину не передбачається, але ціни на деяких заправках можуть зрости. Наразі середньозважена ціна дизельного пального в Україні становить 54,48 гривні. А після певного стрибка 21 листопада зростання тарифів на дизельне пальне на окремих АЗС є скоріше штучним, аніж економічно обґрунтованим, – наголошують експерти.

Також аналітики ринку повідомляли, що українські трейдери оминули проблему нестачі палива та укладають контракти на купівлю дизелю. Тобто, подорожчання на деяких АЗС можуть бути пов’язані з ажіотажем. Що ж стосується бензину, то за інформацією аналітиків, він знаходиться у профіциті.

Є певні проблеми, пов’язані з ажіотажем. Тобто, попри наявність достатньої кількості палива і запевняння трейдерів, що палива вистачає, все одно ми бачимо черги. Деякі трейдери скористалися підвищенням попиту для того, щоб підняти ціни і більше заробити. На мій погляд це підняття є необґрунтованим і неетичним, –  розповів Геннадій Рябцев, головний консультант у Національному інституті стратегічних досліджень.

Втім, є дещо інші причини для незначного зростання ціни на дизельне паливо в Україні. А саме, залежність українських компаній від європейського ринку пального, на якому відбувся стрибок ціни.

Бачимо, що ситуація з дизельним паливом найскладніша, але в листопаді ціна може максимально підвищитися лише на 1-2 гривні за літр, – сказав Сергій Куюн, директор ТОВ «Консалтингова група А-95».

Також, за словами експерта, витрати на живлення генераторів не є такими колосальними, щоб спричинити дефіцит або підвищення цін на паливо. До того ж, сезон піка витрат палива, що припадає на кінець літа, вже позаду.

Витрати на генератори сильно переоцінені. Ці витрати, порівняно з тим, скільки влітку витрачали аграрії, незначні. Тому не можна казати про різке збільшення обсягів споживання восени, – пояснює Геннадій Рябцев.

На яких АЗС є генератори:

  • Мережа WOG обладнала генераторами близько 300 своїх станцій, або 90% загальної кількості.
  • На середину листопада понад 70% АЗС ОККО обладнані генераторами, у найближчі місяці їх кількість буде збільшено.
  • Мережа БРСМ має тільки близько 25% станцій, обладнаних генераторами на середину листопада.
  • Заправки SOCAR будуються одразу з генераторами.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.