Субота, 20 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Їстівні та неїстівні: які гриби можна збирати весною в Шепетівському районі

Їстівні та неїстівні: які гриби можна збирати весною в Шепетівському районі

Їстівні та неїстівні: які гриби можна збирати весною в Шепетівському районі

На території Шепетівського району росте велика кількість різноманітних грибів, але далеко не всі їх можна збирати. Є й такі, котрі можуть викликати смерть, навіть, якщо їх відварити і з’їсти лише декілька грам.

Більшість людей звикли виходити на «тихе полювання» в кінці літа та осінню. Але і весною є велика кількість дуже смачних і цінних грибів. Далі розповімо, які з них можна збирати весною, а до яких смертельно небезпечно навіть торкатися.

Їстівні гриби Шепетівського району

Травневий гриб невибагливий до кліматичних умов і типу ґрунту. Його вдасться зустріти як в хвойних, так і в листяних лісах. Основний час збору – квітень, травень. Влітку міцелій рідко утворює грибні тіла, але іноді він зустрічається в липні.

Весняний опеньок. Пластинчастий капелюшок має форму дзвіночка. Він покритий світло-коричневою гладкою шкіркою. Діаметр капелюшка не перевищує 7 см. Пружна, довга і тонка ніжка, пофарбована в біло-кремовий колір, частіше вигнута. Пластинки білі. Виростають опеньки весняні численними групами, збирають їх в квітні та травні. Крім того, зараз вже ростуть опеньки лугові, які мало відрізняються за характеристиками від весняних.

Підберезовик з’являється в кінці травня. Він є дуже корисним та надзвичайно смачним. Росте в змішаних і листяних лісах, віддає перевагу березовим лісам. Ніжка розширена донизу, присутні темно-коричневі лусочки. Трубчастий шар і ніжка молодого гриба пофарбовані в кремовий колір. Ближче до кінця червня трубчастий шар набуває сіруватого кольору, що не впливає на їстівність гриба.

Печериці ростуть від травня до осені. Здебільшого вони з’являються у хвойних лісах, але можуть зростати і в листяних. Люблять сухий ґрунт, але невибагливі до кліматичних умов. Мають характерний білий колір, маленьку ніжку та досить м’ясисте тіло.

Отруйні гриби Шепетівського району

Бліда поганка – смертельно отруйний гриб. Його ще називають мухомором зеленим. І цей гриб вважається найотрутнішим в Україні. Смертельна доза для дорослої людини – 30 грам, що складає половинку гриба, навіть, якщо він відварений.

Мухомор червоний – надзвичайно отруйний гриб. Не дивлячись на те, що цей гриб є найгарнішим, він також є й дуже отруйним. Навіть доторкнувшись до нього, потрібно вимити руки з милом та протерти спиртом. Вже після 30 хвилин після отруєння спостерігаються важкі симптоми. Якщо не надати вчасну медичну допомогу, то людина може впасти в кому чи померти.

Чортів гриб. Цей цікавий на вигляд гриб не є смертельно небезпечним. Мало обізнані грибники беруть сатанинський гриб за його великі розміри. Дуже сильне отруєння викликає, якщо спожити його в сирому вигляді. Після багатогодинного виварювання залишає слабкі отруйні властивості. Якщо його приготувати і з’їсти, то не уникнути сильних розладів шлунку та кишечнику.

Павутинник сильно вражає нирки. Після його вживання вони відмовляють вже через добу. Основною отруйною речовиною є орелланін, який не руйнується навіть під дією високих температур.

Несправжні опеньки. Опеньки збирають по всій Україні. І тому дуже легко сплутати їх з небезпечними отруйним побратимом – опеньком несправжнім. Якщо помилково з’їсти цей гриб, то людину чекає сильний біль та кишково-шлунковий розлад на 24-36 годин. Смерть не спричиняє.

Лепіота рожева. На рівні із поганками є надзвичайно отруйним грибом, який спричиняє смерть, якщо його з’їсти. Поширений не тільки у листяних лісах, але й в полях та степах.  

Також ми писали як у Шепетівському районі вберегтись від гадюки?

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.