П’ятниця, 19 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » З вірою у перемогу: як Плужненська громада тримає гуманітарний тил

З вірою у перемогу: як Плужненська громада тримає гуманітарний тил

З вірою у перемогу: як Плужненська громада тримає гуманітарний тил

Не тільки Збройні Сили, але й вся наша держава, кожен на своєму місці зараз роблять все можливе, щоб витримати тяжкий удар, завданий ворогом-сусідом. Вся Україна тепер нагадує єдиний організм, що бореться за власне життя та за власне майбутнє. У цей час успіх загальної справи залежить від кожної частинки цього великого організму.

Не тільки армія та волонтери, а й працівники місцевого самоврядування роблять чималий внесок у майбутню перемогу. Значне навантаження припадає на громади західних областей України, у яких не ведуться активні бойові дії. Можна сказати, що ці громади тепер працюють «у посиленому режимі».

Наші захисники, хлопці із територіальної оборони, воїни ЗСУ, тисячі родин із сходу потребують допомоги. Тому зараз, як ніколи раніше, наша громада об’єдналася та працює в «унісон». Господині печуть хліб та різні хлібобулочні вироби, роблять тушонки та різні смаколики. Підприємці швидко реагують на звернення про допомогу: доставляють м’ясо, муку та інші продукти харчування, – розповідає Віталій Мартинюк, сільський голова Плужненської громади Хмельницької області.

Крім того, що жінки з дня у день готують їжу, також плетуть маскувальні сітки, збирають гуманітарну допомогу та роздають усім, хто потребує. Допомагають пристосуватися родинам-переселенцям.

Намагаємося систематично відправляти допомогу на склади у військові частини Хмельницькій області та на території проведення військових дій. Зокрема не забуваємо про лікарню «Охматдит», – додає Віталій Мартинюк.

У громаді без діла не сидить ніхто. Добровольці територіальної оборони та хлопці з Плужненської дільниці Регіонального офісу водних ресурсів у Хмельницькій області допомогли як фізично, так і фінансово, облаштувати бомбосховища. Вчителі організовують пункти допомоги тимчасово переміщеним особам, навчають дітей, зокрема, які переїхали з інших регіонів, та намагаються  поєднати у собі як вчителя, так і психолога, аби стабілізувати психічний стан дитини.

– Не стоїть осторонь і духовенство. Так, священники надавали грошову допомогу на придбання ліків, продовжують збирати продукти харчування, одяг, засоби гігієни. Також за кошти, які  зібрані громадою, придбали нашим хлопцям-захисникам «розгрузки», які їм так необхідні. Велика шана і подяка всім небайдужим людям, громаді, яка не залишається осторонь у цей нелегкий час. Разом до перемоги! Все буде Україна! – розповідає Віталій Григорович.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.