Понеділок, 26 Вересня
Shadow
Головна » Актуально » » За тиждень на жителів Шепетівського району чекають нові карантинні обмеження: до чого готуватись

За тиждень на жителів Шепетівського району чекають нові карантинні обмеження: до чого готуватись

За тиждень на жителів Шепетівського району чекають нові карантинні обмеження: до чого готуватись

Цього понеділка, 13 вересня, у Кабміні ухвалили зміни до постанови № 1236. Ці зміни встановлюють нові карантинні обмеження, котрі мають запобігти поширенню COVID-19. Уже за 7 днів з моменту публікації, тобто, з наступного тижня, постанова набуває чинності.

Запропоновані нами зміни – це можливість стримувати епідемічну ситуацію та зберігати економічну активність країни. Ми говоримо про те, що сьогодні є можливість вакцинуватися та бути захищеним у кожного, наявної вакцини для цього достатньо. Додатково, в нас чітко визначені щотижневі кількості поставок вакцин до кінця цього року. Ми дозволили навіть вибирати, якою вакциною щепитися, чого немає  у більшості країн, – прокоментував міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Ковід-сертифікати в ''Дії'' отримали майже третина мільйона українців |  Українська правда

Без сертифікату – нікуди

Зміни стосуються переважно COVID-сертифікатів та їх функціонування в освіті, культурі, роботі з великим скупченням людей (спортзали, кінотеатри, ТРЦ тощо).

Сертифікати матимуть дві опції: “жовтий” (перше щеплення) та “зелений” ( повний курс). Він міститиме інформацію щодо:

  • вакцинації;
  • негативного результату тестування (діє 72 години)/ одужання від COVID-19.

COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі. Друкувати на папері відповідного кольору не потрібно. 

При введенні жовтого рівня епіднебезпеки навчальні заклади працюватимуть за умови наявності у мінімум 80% працівників “жовтого” або “зеленого” сертифікатів.

При цьому, обмеження не стосуватимуть масових заходів, роботи кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів/ працівників матимуть “жовтий”/ “зелений” сертифікати.

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником. 

Червона" зона карантину розширюється: додались Чернівці – новини на УНН |  15 жовтня 2020, 19:02

Якщо код “червоний”

Якщо пандемія набере обертів та доведеться вводити червоний рівень епіднебезпеки, працюватимуть лише ті навчальні заклади, де 100% працівників мають “зелений” сертифікат.

Крім того, чинні обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі, релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів “зеленого” COVID-сертифікату.

Подорожі й пандемія: відповіді на ключові питання, що зроблять поїздки  безпечними — Join UP!

Туризм

При перетині кордону, за наявності у вас “жовтого” чи “зеленого” сертифікату про вакцинацію або одужання від COVID-19, ви можете не проходити самоізоляцію. Це теж стосується й осіб, що які прибувають з тимчасово окупованих територій.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.