Неділя, 4 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Західні країни готують план дій реагування на застосування РФ ядерної зброї

Західні країни готують план дій реагування на застосування РФ ядерної зброї

Західні країни готують план дій реагування на застосування РФ ядерної зброї

У західних столицях продумують плани реагування на випадок, якщо президент РФ Володимир Путін почне реалізовувати свої «ядерні прогнози» щодо України, та непублічно надсилають Кремлю попередження про можливі наслідки. Про це повідомляють у Financial Times.

Хоча союзники вважають, що погрози Путіна навряд чи будуть реалізовані і не сигналізують про зміну у ядерній стратегії РФ, країни Заходу все одно підвищують моніторинг і стримування. 

Якщо він думає, що погроза мала схилити Україну до капітуляції чи поступок 20% своєї території, чи залякати всіх нас від подальшої допомоги Україні, – сталося протилежне, – сказав високопосадовець із США.

Також, за словами іноземних посадовців, у західних столицях сприйняли слова Путіна про те, що він «не блефує» з ядерними погрозами, як спробу перехопити ініціативу після невдач на полі бою. План Кремля може полягати у тому, щоб далі, після псевдореферендумів на окупованих територіях, подавати війну як «оборону».

Якщо Російська Федерація використає ядерну зброю, реакція США залежатиме від масштабів того, що зробить Росія, – сказав Президент США Джо Байден.

Згідно слів одного посадовця, з українською стороною вже проговорили можливі сценарії. Розгортання ядерної зброї для застосування – тривалий і комлексний процес, який буде швидко помічений розвідувальними супутниками Заходу. Тож, Путін може посилювати свої погрози через кілька кроків, перш ніж дійде до моменту можливого застосування зброї, коментують аналітики.

– Путін скоріш буде погрожувати застосувати ядерну зброю і сподіватись отримати поступки, аніж власне застосує її, – вважає Джеймс Ектон, співдиректор програми ядерної політики у Фонді Карнегі за міжнародний мир.

Деякі аналітики зауважують, що застосування ядерної зброї навряд чи змінило би для РФ ситуацію на полі бою, з огляду на великі проблеми з координацією російських підрозділів, що спостерігались за час повномасштабної війни. 

Судячи з того, як відбувались ракетні удари РФ по Україні звичайною зброєю, ядерний удар може піти «не за планом» – наприклад, ЗСУ можуть збити ракету з ядерним зарядом, або ж ракета може збитися з курсу і поцілити не в той об’єкт, куди її початково спрямували, – каже Павел Подвіг, старший аналітик Інституту ООН з дослідження проблем роззброєння.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.