Вівторок, 7 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Завдяки їм незалежні: шепетівська медичка Анна Федорчук рятує військових на передовій

Завдяки їм незалежні: шепетівська медичка Анна Федорчук рятує військових на передовій

Завдяки їм незалежні: шепетівська медичка Анна Федорчук рятує військових на передовій


Анну Федорчук у Шепетівці знали, як активну громадську та суспільну діячку. Будучи студенткою Шепетівського медичного коледжу, дівчина займалась волонтерством, очолювала студентську та молодіжну ради.

 Під час однієї з благодійних акцій до мене підійшла літня жіночка, простягнула десять гривень і сказала, що після купівлі ліків у неї більше нічого не залишилося від пенсії. Я категорично відмовилася брати в неї останні гроші. Тоді вона пішла до крамниці й купила півхлібини і консерву «Кільки в томаті» (на що вистачило грошей). Знов підійшла і каже «Віддай комусь із військових від мене особисто». Кинула куплене в наш загальний кошик і почимчикувала своєю дорогою. Мені стало соромно і я всім сказала, що мушу особисто їхати до наших бійців на Донеччину, – розповіла дівчина в одному із інтерв’ю.

Вона поїхала на фронт і коли побачила стан медичної підтримки там, вирішила лишитись.

Я була готова на все: кидати навчання, їхати туди і воювати, хотіла в “Правий сектор”. Але хлопці сказали: “Аню, нам потрібні медики, але тобі залишилося навчатися один рік. Якщо ти візьмеш академвідпустку, то назад вчитись не повернешся. Війна затягує і тебе теж затягне. Пообіцяй, що довчишся, а тоді прийдеш на службу. Медики потрібні завжди”, – пригадує Анна.

Уже за рік дівчина паралельно з держіспитами проходила медкомісію у військомат. У липні 2015 року Федорчук зарахували до навчального центру в Житомирі. На пропозицію стати частиною президентського полку – відмовила.

– Мені було байдуже, в яку бригаду, аби лише в зону бойових дій, – пояснює дівчина.

У ЗСУ Анна Федорчук прийшла у 2015 році. Вона була санінструкторкою, а нині – бойова медичка. Дівчина врятувала не одне людське життя. Вона – на передовій та в зонах обстрілів.

За спиною в дівчини – низка курсів із тактичної медицини й тактики бою в урбанізованій місцевості за участі іноземних інструкторів. Вчилася в колег з Канади, Британії, Італії, Швеції.

У листопаді 2020 року отримала звання лейтенанта. Дівчина зізнається, завжди мріяла стати медиком. Тепер мріє, аби скінчилась війна.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.