Неділя, 27 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Зеленський просить ВР збільшити чисельність армії: кого з Шепетівського району заберуть до війська

Зеленський просить ВР збільшити чисельність армії: кого з Шепетівського району заберуть до війська

Зеленський просить ВР збільшити чисельність армії: кого з Шепетівського району заберуть до війська

Законопроєкти 5557 та 5558 щодо “основ національного спротиву” та на його основі “збільшення чисельності збройних сил України” вчора, 25 травня, вніс до ВР Президент України.

Обидва законопроєкти мають пріоритет “невідкладності” та розглядаються на депутатських комісіях.

Що цьому передувало?

У березні РФ збільшила кількість військових та техніки на українському кордоні та в окупованому Криму, пояснюючи це “навчаннями”. Після тиску міжнародної спільноти військові резерви вивели лише з півострова.

Проєкт “Закону про основи національного спротиву” передбачає, зокрема, підвищення рівня стійкості та обороноздатності держави, надання обороні України всеохоплюючого характеру, сприяння забезпеченню готовності громадян України до національного спротиву.

Цей проєкт передбачає регулювання добровольчих та регулярних сил опору, повноваження самоврядування, кабміну тощо. В тому числі, в проєкті вказано, яким чином має здійснюватись комплектування органів військового управління, військових частин Сил територіальної оборони Збройних Сил України:

  • у мирний час – військовослужбовцями за контрактом та за призовом особами офіцерського складу;
  • в особливий період – військовослужбовцями за контрактом, за призовом особами офіцерського складу, військовозобов’язаними та резервістами.

Загалом, згідно з проєктом 5558, планують “затвердити чисельність Збройних Сил України в кількості, яка не перевищує 261 000 осіб, у тому числі 215 000 військовослужбовців”.

Зараз законодавство передбачає кількість, яка не перевищує 250 000 осіб, у тому числі 204 000 військовослужбовців. В особливий період їх кількість збільшують на чисельність особового складу, призваного під час мобілізації.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.