П’ятниця, 18 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Жнива в Україні та на Хмельниччині

Жнива в Україні та на Хмельниччині

Жнива в Україні та на Хмельниччині

Жнива, одні з найскладніших за роки нашої історії, нині тривають в Україні. Зараз аграрії збирають озимі культури. Як це відбувається у країні загалом та, зокрема, у Хмельницькій області.

Учора, 22 липня, на засіданні Кабміну Денис Шмигаль, Прем’єр-міністр України, розповів про стан агросектору в країні. Говорив про жнива та політичну і фінансову підтримку аграріїв.

Уже зараз українськими аграріями зібрано 6,5 млн т нового врожаю. Загалом, цьогоріч урожай зернових та олійних культур очікується на рівні 65-70 мільйонів т, що становить близько 70% від показника 2020/21 років, – сказав Шмигаль і додав, – Уряд максимально залучений до підтримки аграрного сектору — видано більш, ніж 40 млрд гривень доступних кредитів.

У Хмельницькій області, за інформацією управліня розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин ОВА, триває активна фаза жнив ранніх зернових культур.

Станом на 21 липня поточного року агроформування Хмельниччини продовжують комплекс збиральних робіт. Всього в області підлягає до збирання 323 тис. га ранніх зернових культур та 80 тис. га ріпаку.

Озимого ячменю обмолотили на площах 10,1 га, це – 59 % від посіяного. Валовий збір культури становить 53 тис. т, середня урожайність – 52 ц/ га, в тому числі:

  • обмолот гороху – близько 2 тис. га при врожайності 35 ц/га намолочено 6,7 тис. т;
  • обмолот пшениці озимої – 7,5 тис. га (4 % до посіяного) при врожайності 49 ц/га намолочено 36,8 тис. т.

Крім того, на площі 5,2 тис. га (6 % до посіяного) зібрано озимий ріпак, середня урожайність якого становить 28,1 ц/га, валовий збір – 14,6 тис. т.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.