Середа, 1 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Зниклого Хо знайшли в Понінці

Зниклого Хо знайшли в Понінці

Зниклого Хо знайшли в Понінці

Зниклу з-під полонського історичного музею фігуру Хо- Гончара знайшли за 8 кілометрів – у Понінці. Про це у своєму фб-профілі учора, 9 листопада, повідомила авторка скульптури Наталія Куберська.

На фото видно, що у фігури є пошкодження: відірвані руки та гончарний станок, здертий шар емалі з голови, армований штир, яким кріпили фігуру, – зігнутий. Хто може бути причетним до нищення та викрадення скульптури, має встановити слідство.

Наразі у Полонному вже встановили три малі скульптурні форми дідуся Хо в різних історичних локаціях міста. У проєкті їх загалом є 17.

– Думаємо, що їх буде більше. Біля кожного Хо ми встановлюємо QR-код, а також про всі локації у нас є легенди. Надалі ми плануємо в межах проєкту зробити QR-квест, – зазначила Тетяна Ярославська, начальниця відділу культури та туризму виконавчого комітету Полонської міської ради. – Першу мініскульптуру Хо-мірошника встановили біля млина ХІХ ст., що є пам’яткою архітектури місцевого значення. Ще один Хо з’явився на вулиці Говорун, 9, де під час прокладання водогону знайшли частину мортири. Тамтешній Хо сидить на ядрі виготовленої копії мортири. Окрім того, минулого тижня мініскульптуру Хо-гончара встановили біля історичного музею. Вона символізує традиційні для міста промисли – гончарство та виробництво порцеляни.

Мініскульптури встановлюють в межах проєкту «Методологія маркування історичних атракцій в малих містах України. Інтервенція в минуле заради подорожі в майбутнє». Оскільки депутати міської ради не підтримали фінансування проєкту, то поки що всіх Хо виготовили та встановили за кошти благодійників.

Популярні пости