Понеділок, 29 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Звинуватила матір у домашньому насильстві: хто переможе у війні за поділ майна на Хмельниччині

Звинуватила матір у домашньому насильстві: хто переможе у війні за поділ майна на Хмельниччині

Звинуватила матір у домашньому насильстві: хто переможе у війні за поділ майна на Хмельниччині

У сучасному світі проблема насильства в сім’ї, попри всі досягнення цивілізації, зберігає свою актуальність. Таке насильство залишається однією з поширених форм порушення прав людини, від якої переважно страждають найбільш уразливі групи осіб. Тому, незалежно від форми насильства, кривдник завжди має бути покараним. Однак, бувають ситуації, коли під час судового розгляду цієї категорії справ особу помилково визнають кривдником. Так трапилося і з клієнткою Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Постановою Деражнянського районного суду Хмельницької області від 14 червня 2021 року жінку визнали винною у вчиненні домашнього насильства та призначили їй штраф у розмірі 170 гривень.

Підставою для постанови стали звинувачення доньки, за словами якої мати начебто нецензурно до неї висловлювалась та позбавила житла, тобто, вчиняла домашнє насильство у психологічній та економічній формах, що могло завдати шкоди її здоров’ю, – розповідають в Хмельницькому місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

На думку заявниці, штраф на неї наклали безпідставно, тож вона вирішила його оскаржити. Для цього звернулася до місцевого центру. Апеляційну скаргу для клієнтки підготував адвокат Петро Довгаль, який співпрацює з місцевим центром. Він просив скасувати постанову та закрити провадження у справі.

У ході перегляду постанови в апеляційній інстанції з’ясувалося, що між клієнткою та її донькою існували тривалі суперечки щодо поділу спадкового майна, а саме будинку, в якому вони проживають. При цьому, ініціаторкою таких конфліктів була саме донька, – додають у центрі.

З-поміж іншого адвокат також вказав на те, що протокол на його клієнтку склали через день після інциденту зі слів доньки, а суд першої інстанції не повідомив жінку про час та місце розгляду справи, чим порушив її право на захист.

Відтак, Хмельницький апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу, вказавши на відсутність у діях клієнтки складу адміністративного правопорушення, – зазначили у центрі.

Популярні пости