Четвер, 25 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Зимова підгодівля птахів: про всі тонкощі та правила роз’яснює НПП «Мале Полісся»

Зимова підгодівля птахів: про всі тонкощі та правила роз’яснює НПП «Мале Полісся»

Зимова підгодівля птахів: про всі тонкощі та правила роз’яснює НПП «Мале Полісся»

Зима є традиційною порою для підгодівлі птахів, адже саме в цей час природні запаси корму зменшуються. З настанням холодів частина комах гине, частина впадає в зимову сплячку, а тому птахи поступово переходять на поїдання насіння й плодів. У періоди нестачі корму найбільш уразливими стають дрібні птахи. Тому люди вже традиційно підгодовують усіх пернатих. Саме підгодовують, адже не можна годувати пернатих, можна тільки їх підгодовувати, наголошують в НПП “Мале Полісся”.

Чим же відрізняється годування птахів від підгодівлі? Якщо годувати птахів, то вони будуть харчуватися протягом усього дня тільки тим кормом, що їм запропоновано в годівниці. При підгодівлі ж пернатим доведеться свій денний раціон заповнювати тими запасами, які знайдуть у природі, а це говорить про користь різноманітності їжі.

У годівниці їх очікують переважно насіння і сало, а от без метушні у пошуках корму, горобчики, синички та інші пташки ретельно перевіряють кору дерев на наявність прихованих там комах чи їх личинок, ворушать рихлий сніг у пошуках різного насіння. До того ж, є ймовірність того, що при постійно наповненій до країв годівниці, птахи перестануть шукати іншу їжу, а одноманітний раціон (якщо він ще й перенасичений жирами) неминуче призводить до хвороб печінки. Так і виходить, що замість користі ми можемо нанести птахам відчутної шкоди, – пояснюють у НПП «Мале Полісся».

Деякі звичні для підживлення продукти – солоні горішки, кокосова стружка, чіпси, пернатим шкідливі, а в більшості випадків взагалі смертельно-небезпечні. До таких відносяться смажені і солоні продукти. Сіль в надлишку дуже швидко накопичується в організмі птахів, з чим їх видільна система не може впоратися, а це загрожує отруєнням.

Вкрай небезпечним продуктом для птахів є також свіжий чорний хліб або будь-який інший житній хліб, у якому міститься велика кількість води. По-перше, крохмаль жита – один з погано засвоюваних організмом птаха речовин. По-друге, на відміну від білого, у чорному хлібові набагато більше вологи, в ньому значно підвищена кислотність. Це часто призводить до надмірного бродіння в кишківнику, не виключений і заворот кишок. Також негативний вплив на пташиний організм має пшоно.

Підгодівлю можна влаштовувати практично для всіх видів птахів. Готуватися до цієї благородної справи можна ще влітку. Наприклад, поївши кавуни та дині, зібрати їх насіння і висушити. Взимку ними будуть з великим задоволенням ласувати синиці. Вони також будуть раді гарбузовому та соняшниковому насінню, тільки не в смаженому вигляді, – розповідають парківці.

У годівницю синицям можна сміливо покласти сир, який змішують з білими панірувальними сухарями, яйце, зварене круто і натерте на крихту, а також чудовими ласощами для них будуть шматочки свіжого яблука.

У морозні дні можна давати в підгодівлю шматочки несолоного сала і м’яса. З задоволенням приймуть синиці й крихти хліба. Однак, краще використовувати черствий білий хліб, оскільки свіжий на морозі замерзає. Раді будуть хлібним крихтам горобці та голуби. Але найкраще міських птахів годувати пшеницею, ячменем або приготованою зерновою сумішшю. Якщо брати крупи, то найкорисніша – перлова.

Водоплавних птахів, лебедів чи качок, найбільше порадує зернова суміш, пшениця, кукурудза або комбікорм. У підгодівлю для снігурів влітку і восени можна висушити трав’янисті рослини з плодами. Вони люблять лободу, кропиву, лопух. Дрозди та омелюхи будуть особливо раді гронам ягід, таких, як калина, горобина, червона і чорна бузина. З великим задоволенням ласують ними і снігурі, але на відміну від своїх побратимів, вживають не самі ягоди, а кісточки, – додають у НПП «Мале Полісся».

Важливо під час підгодівлі птахів підтримувати стаціонарну годівницю в охайному вигляді, адже це впливає на здоров’я птахів. Потрібно, хоча б раз на тиждень, очищувати годівницю від залежаної чи запліснявілої їжі та сміття, а також мити її легким мильним розчином з метою запобігання поширенню хвороб серед пернатих.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.