Вівторок, 6 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Бабуся Стівена Спілберга народилась у Судилкові

Бабуся Стівена Спілберга народилась у Судилкові

Бабуся Стівена Спілберга народилась у Судилкові

Стівен Спілберг – один із найвідоміших та найкасовіших голлівудських режисерів, який зняв масу культових фільмів. Мало хто знає, але родина Спілбергів походить з України, а бабуся режисера народилась у Судилкові.

Сам Стівен неодноразово в своїх інтерв’ю підкреслював, що його родина має українські коріння. Він пам’ятає, як йому готували борщ. А коли режисер прилетів у Київ, щоб вперше презентувати свій фільм про Голокост, вийшовши з літака і ступивши на українську землю сказав: «Я вдома».

Батьком Стівена є відомий в Америці інженер, електрик та винахідник Арнольд Меер Спілбер, батьки якого були євреями та вихідцями з українських земель.

Діда знаменитого режисера звали Шмуель Шпільберг, лише потім його ім’я змінили на американський лад. Бабусю митця звали Рівка Чечик і саме вона народилась у селі Судилків.

Згодом бабуся і дідусь перебралися до Кам’янця-Подільського. Звідти ж у 1906 році емігрували в Америку. На той час територія України була у складі Російської Імперії.    

Родичі по материнській лінії також були вихідцями з України. Бабуся і дідусь народились в Одесі. У родині говорили на російській мові та ідиші. А улюбленою стравою, за словами самого ж режисера, завжди був український борщ. Його чудово готовила мама Лія. Мати режисера прекрасно говорила російською і навіть співала пісні українською мовою.

На сьогоднішній день Спілберг – найкасовіший режисер і продюсер всіх часів і народів. 20 його фільмів зібрали в прокаті 8,4 млрд доларів. Саме він вважається творцем поняття «кіноблокбастер» завдяки феноменально успішній серії фільмів «Челюсті».

Також Спілберг володар чотирьох премій «Оскар»: першу статуетку здобув за внесок у розвиток продюсерської справи в США, другу і третю – за режисуру і продюсування стрічки «Список Шиндлера», а четвертий «Оскар» – за фільм «Врятувати рядового Райана». Картини Спілберга кілька десятків разів номінували на «Оскар» та багато інших престижних кінопремій світу.

Раніше ми досліджували, якою мовою, українською чи російською частіше говорять у Шепетівському районі.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.