П’ятниця, 27 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Біля Нетішина волонтери розчистили стародавнє джерело

Біля Нетішина волонтери розчистили стародавнє джерело

Біля Нетішина волонтери розчистили стародавнє джерело

Неподалік від Нетішина знаходиться джерело, яке, за легендою, є цілющим. Але з плином років люди його занедбали. Тому небайдужі волонтери розчистили водяний потік і відновили рух води.

Вихід води на поверхню перекрили самі ж люди, які викидали тут побутове сміття. Протягом багатьох років ніхто не розчищав джерело і не слідкував за ним. На допомогу цілющій воді прийшли небайдужі активісти.

Ініціативу подбати про джерело, яке місцеві називають “Криниченька”, проявили працівники дошкільного навчального закладу №6 “Райдуга”. Таким чином, вони доєдналися до Міжнародного екологічного руху, гасло якого – “Відродити нашу Землю”.

– За старих часів існувало повір’я, що, напившись джерельної води, людина здатна почерпнути силу землі. Всі пам’ятають джерело, яке розміщується за пологовим будинком у лісі. Ще прабабусі розповідали, що пили з нього прохолодну, чисту воду. Вона була порятунком у спекотні дні. Про нього згадують й будівельники, які зводили наше місто, що часто ходили набирати до нього воду. Також пам’ятають про “Криниченьку” працівники підприємств, які працювали поблизу, – йдеться на сторінці навчального закладу у Фейсбук.

Більше 100 років люди набирали оздоровчу воду у джерелі і користувалися нею, але самі ж занедбали справжню святиню. Під час очищення ативісти витягли з русла багато сміття: скляні та пластикові пляшки, цілі пакети зі сміттям і навіть старі килими.

Загалом волонтери зібрали більше десяти мішків сміття. Вони розчистили русло джерела і вода знову потекла. Тож, люди матимуть змогу користуватися нею.

Активісти закликають людей зберігати чистоту та не викидати сміття у таких місцях.

Також раніше ми писали про останнього прямого нащадка Сангушків, який нині живе в Бразилії.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.