Четвер, 30 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Єдиний живий представник роду Сангушків. Хто він?

Єдиний живий представник роду Сангушків. Хто він?

Єдиний живий представник роду Сангушків. Хто він?

Хто би міг подумати, що єдиний живий прямий потомок роду Сангушків, які в свій час мали резиденцію у Славуті та Ізяславі, живе сьогодні в Бразилії і є потужним бізнесменом. Журналісти порталу «Хмельниччина Північ» дізнавалися все про життя нащадка.

Трохи з історії роду

Рід Сангушків пішов від литовських та польських князів, які були серйозними політиками, магнатами та державними діячами Речі Посполитої. 

Походив від князя Санґушка (від його імені пішла назва роду), ймовірного сина князя Федора Ольгердовича (брат Ягайла — пізніше Володислав ІІ Ягайло), внука великого князя литовського Ольгерда, правнука великого князя литовського Гедиміна.

Останній нащадок

Павло Франсуа Роман Сангушко – останній представник князівського роду по чоловічій лінії. Він є прямим нащадком великого князя литовського Гедиміна. Павло народився і проживає в Бразилії, де займається бізнесом, але про свій рід не забуває.

У 1989 році нащадок славетного роду Сангушків відвідав батьківщину своїх предків – Польщу. Також Павло хотів вирішити питання колишніх маєтків, які залишились не тільки на території Польщі, але і в Україні.

У серпні 2006 року Павло Санґушко разом з своєю матір’ю відвідав колишні маєтності своєї родини в Україні, зокрема Підгорецький замок і руїни палацу в Ізяславі. 4 жовтня 2010 року польський суд відхилив позов Павла Санґушка, за яким він вимагав повернення чергових речей, які були націоналізовані ПНР і нині становлять більш ніж 11-тисячну колекцію Тарнівського окружного музею. З цього приводу в коментарі для мас-медій директор музею Адам Бартош, відповідач на процесі, зазначив: «Не буду приховувати, що ті речі були відібрані у Санґушків протиправно, але у світлі зобов’язуючого права, немає можливості, щоб їх їм повернути».

Це був другий подібний позов Павла Санґушка. За попереднім, 2005 року, йому вдалося повернути у власність шість речей, чотири з яких він одразу подарував музею, а дві інші залишив у депозит.

Також раніше ми розповідали, звідки походить назва міста Полонне.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.