П’ятниця, 27 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Чи збільшать мінімалку українцям та яким буде держбюджет на 2023 рік

Чи збільшать мінімалку українцям та яким буде держбюджет на 2023 рік

Чи збільшать мінімалку українцям та яким буде держбюджет на 2023 рік

У Міністерстві фінансів України розповіли про планування держбюджету на 2023 рік, який пізніше мають ухвалити у Верховній Раді. Пріоритетом буде фінансування сектору безпеки й оборони, а також забезпечення усіх соціальних зобов’язань держави.

У наступному році видатки на пенсійне та соціальне забезпечення не зменшуються, а деякі із них будуть навіть збільшені. Близько 5,5 млрд грн буде закладено на забезпечення житлом ветеранів війни, адже ця категорія громадян украй важлива. Також буде забезпечено своєчасну виплату пенсій, соціальних допомог, виплати заробітних плат медикам та освітянам. Мінімальна заробітна плата буде на рівні грудня поточного року, – повідомив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Медицина також залишається пріоритетом фінансування на наступний рік. Зокрема в Україні планують відкоригувати програми медгарантій.

Наразі ми дискутуємо з Національною службою здоров’я та МОЗ щодо залишків коштів, які знаходяться на рахунках надавачів медичних послуг. Тому планується коригування програми медгарантій, але основні медичні послуги будуть фінансово забезпечені, ‒ зазначив Єрмоличев.

З 1 жовтня 2022 року мінімальна зарплата становитиме 6700 грн. Погодинна зарплата зросте на 1,2 грн — до 40,46 грн. Якщо врахувати податок на доходи фізосіб (ПДФО чи прибутковий податок) у розмірі 18% і військовий збір у розмірі 1,5%, то «чистими» МЗП становитиме 5 393,5 грн (зараз 5 232,50 грн).

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.