
Вчора у Шепетівці зафіксували 134 підтверджених випадків інфікування COVID-19, а сьогодні ще півсотні містян отримали позитивні тести.
Яка ситуація та чому так сталось?
Зараз медики констатують надскладну ситуацію, – розповідає тимчасово виконуючий обов’язки головного лікаря Шепетівської багатопрофільної лікарні Олександр Наумець.
– Сьогодні у лікарні перебуває 171 людина з коронавірусом, з них 43 – залежні від кисню, – говорить Олександр Наумець. – Зараз усладнює ситуацію і кадровий брак. Минулого тижня ще двоє медиків з ковідної бригади – захворіли.
Власне, понад три десятки медичних працівників зараз хворіють на коронавірус. Перебіг хвороби – різної ступені важкості. Раніше ми писали про це.
– Шепетівка на порозі COVID-ної кризи через безвідповідальність містян, – говорить Олександр Наумець. – Скільки говоримо про дотримання карантинних вимог – а результату немає.
– Перед усім, це ігнорування превентивних заходів особистої безпеки, – додає головний лікар Шепетівського Центру ПМСД Андрій Нечипорук, – люди забувають про носіння, а головне – ПРАВИЛЬНЕ носіння масок, дезінфекцію рук та не дотримуються карантинних норм – у компаніях святкують дні народження, весілля тощо. Навіть у магазинах і на ринках зараз не дотримуються дистанції.

Як вберегтись?
Вірус, як коментують у МОЗ, уже мутував та навчився пристосовуватись. Тому головним варіантом вберегти своє здоров’я є розрив епідемічного процесу шляхом припинення контактів, – говорять у Шепетівській епідслужбі.
– Забудьмо на якийсь час про відвідування салонів краси, масових зустрічей з друзями тощо, – закликає Олександр Наумець, – як на мене, краще тиждень походити без манікюру, проте, не лягти під ШВЛ.
Окремо, радить лікар застерегти своїх дітей, адже школярі та школярки також у зоні ризику. Вони, говорить медик, будучи на дистанційному навчанні, часто сприймають це, як додаткові канікули та, ігноруючи карантинні обмеження, групами гуляють містом.
Якщо вам таки потрібно знаходитись серед людей, пам’ятайте про те, що необхідно змінювати маску щодві-три години, обробляти руки антисептиком (спреєм чи гелем) та тримати дистанцію у понад півтора метри. Ці прості правила можуть врятувати життя.
– Ще одним способом вберегти своє здоров’я є вакцинація – коментує Андрій Нечипорук. – Станом на 31 березня у нашій громаді провакцинувалось від COVID 317 людей. Вчора ми отримали нову партію вакцини. Зараз маємо 500 доз.
Також за темою: Де у Шепетівці можна зробити щеплення від COVID-19.
Якщо захворів?

– Проблемою є самолікування, – застерігає Андрій Нечипорук, – людина захворіла на COVID-19 у легкій формі, не звернулась до лікаря, увесь час ходила на роботу, магазин, спілкувалась з друзями, домочадцями. Як наслідок – сотня контактних осіб. А сам хворий може пізніше мати ускладнення від коронавірусу, адже хвороба перебігала без лікарняного нагляду.
Передусім, навіть при симптомах ГРВІ медик радить звертатись до свого сімейного лікаря. У ПМСД розробили систему роботи так, аби і на вихідних працював черговий кабінет.
– Амбулаторії забезпечені якісними експрес-тестами, їх у нас є дві з половиною тисячі, – додає головлікар. – Вони є високочутливими і майже 100% визначають антитіла у крові. Ця діагностика – безкоштовна.