Вівторок, 20 Вересня
Shadow
Головна » Актуально » » Держархів Хмельниччини співпрацюватиме з корпорацією з оцифрування документів FamilySearch Internаtional

Держархів Хмельниччини співпрацюватиме з корпорацією з оцифрування документів FamilySearch Internаtional

Держархів Хмельниччини співпрацюватиме з корпорацією з оцифрування документів FamilySearch Internаtional

Державний архів Хмельницької області оголосив про початок співпраці з американською корпорацією з оцифрування документів. Договір про це сторони підписали у листопаді минулого року. Цього липня відбулася робоча зустріч.

Участь у ній взяли керівники Держархіву області та делегація від FamilySearch International на чолі з офіційним представником в Україні Олександром Січкаренком.

Мета зустрічі полягала в оцифруванні документів Національного архівного фонду України (НАФ) та створення фонду користування на такі документи. Нещодавно розпочався процес підготовки приміщення та встановлення технічного обладнання. А наразі триває навчання операторів з оцифрування документів НАФ, які стали переможцями за результатами співбесіди. Після проходження навчання розпочнеться і сам процес оцифрування.

За попередніми домовленостями ця програма розрахована на 5 років. За цей період планують оцифрувати 74 000 од. з з розрахунку на двох операторів.

У першу чергу, передбачається створення цифрових копій на фільтраційні та архівно-слідчі справи.

Також планують оцифрувати:

  • метричні книги релігійних установ різних конфесій;
  • книги реєстрації актів цивільного стану відділів ДРАЦС;
  • документи приватних нотаріусів та судові записи;
  • записи фондів органів влади та місцевого самоврядування, духовних та навчальних закладів тощо.

Довідка:

2 червня 2020 року Голова Укрдержархіву Анатолій Хромов підписав Меморандум про співробітництво між Державною архівною службою України та корпорацією FamilySearch International (США), метою якого є оцифрування документів Національного архівного фонду України генеалогічного характеру та створення фонду користування на такі документи.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.