Субота, 13 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » «Герої поряд з нами»: про нацгвардійця з Хмельниччини, який захищає Україну

«Герої поряд з нами»: про нацгвардійця з Хмельниччини, який захищає Україну

«Герої поряд з нами»: про нацгвардійця з Хмельниччини, який захищає Україну

Разом з благодійним фондом “Family.UA” ми говоримо про тих, завдяки кому Україна є – наших Оборонців – Героїв поряд з нами. Сьогодні розповідаємо про Захисника Олега Манжуру, родом із Старокостянтицівщини, що на Хмельниччині.

До повномасштабного вторгнення Олег Манжура працював у Києві ювеліром. А через тиждень після повномасштабного вторгнення пішов до Національної гвардії добровольцем. З червня 2023 воює у складі бригади оперативного призначення, командиром штурмового відділення. За захист України має дві державні нагороди.

Олег Манжура родом із села Заставці, що на Старосинявщині, де і живе донині його бабуся. У столиці ж вивчився на ювеліра та залишився там працювати.

  • З дитинства мріяв стати ковалем, робити мечі, ножі всілякі для самураїв. Подумав, що ювелірна справа схожа на це, але більш прибуткова. Тож, займався нею вісім років — починаючи з 2015. Найбільше мені подобалося виготовляти ексклюзивні вироби, — розповідає нацгвардієць.

Зі слів Олега, він до останнього не вірив, що буде війна. У свої 23 роки хлопець впевнено стояв на ногах і не хотів навіть думати про війну.

  • Ми перед вторгненням якраз на роботі сперечалися з колегами, і я говорив їм: “Та що ви переживаєте, все буде добре”. У мене тоді зарплата була 60 тисяч. На той момент, це були непогані гроші. І в мене було все чудово, — згадує теперішній військовий.

Олег Манжура з перших днів повномасштабного вторгнення пішов добровольцем до війська. Зараз служить у штурмовій бригаді Нацгвардії України.  Першого березня 2022 року, маючи улюблену роботу, яка приносила йому гарні заробітки, Олег уже стукав у ворота військової частини. До рішення взяти до рук зброю, каже, спонукали події в Ірпіні та Бучі.

  • Вважаю, люди цивільні не повинні таке переживати, тому потрібно боротися з цією навалою. Цілий рік я провів у межах київського гарнізону — займалися охороною важливих об’єктів, фільтрацією диверсійно-розвідувальних груп, — розповідає нацгвардієць.

Минулого року хлопець добровільно перевівся до штурмової бригади Нацгвардії “Спартан” і на початку 2023 уже воював у Бахмуті.

  • Я тоді особливо навіть не розумів, куди ми їдемо. На першому ж бойовому виході у нас був поранений. Я йому накладав турнікет. Нас оточили вороги. Там, в Бахмуті, відстань до них – мінімальна. Бої йшли 20-25 метрів, – розповідає Олег.

Вже у Бахмуті хлопець отримав поранення від уламків гранати. Від гіршого врятувало спорядження.

  • Один осколок потрапив в ногу, інший прошив кінчик носа. Декілька уламків застрягло в шоломі, декілька — в спорядженні. Я майже добу тримався з пораненням, поки нас не забрали. Чотири контузії отримав. Це ті, які задокументовані, — каже нацгвардієць.

З травня 2023 штурмове відділення, у якому Олег Манжура є командиром, бере участь у контрнаступі на Запорізькому напрямку.

  • П’ятого травня, якраз на моє день народження, ми невеликою групою поїхали займати нові місця дислокації у Запорізькій області. У серпні ми висунулися в Оріхів. Брали участь у боях під Роботино. Дуже напружених, дуже важких особисто для мене, тому що майже у кожен бойовий вихід я був задіяний, — розповідає Захисник.

Воїн нагороджений медаллю “За доблесть” та відзнакою президента “Захисник Вітчизни”.

Після перемоги, ділиться планами, залишатися військовим не збирається, мріє повернутися до ювелірної справи.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.