Четвер, 8 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Голос “Азовсталі”: у ЗМІ розповіли історію “залізної Пташки”

Голос “Азовсталі”: у ЗМІ розповіли історію “залізної Пташки”

Голос “Азовсталі”: у ЗМІ розповіли історію “залізної Пташки”

Захисниця “Азовсталі” 21-річна Катерина, яка виконує гімн Січових Стрільців та “Батько наш Бандера”, – уродженка Тернопільщини. Історію дівчини розповідають місцеві ЗМІ.

Як розповідають про Катерину знайомі та друзі, ключові якості дівчини – рішучість та незламність.

Ми разом навчалися в ліцеї. Сміливість і прагнення бути попереду в характері Каті я помітила ще з того моменту, коли ми з нею познайомились. Вона постійно бралась за якусь роботу, шукала собі нове заняття скрізь, чи не у всіх сферах, – розповідає про подругу Валерія Панасюк.

Катя була активною школяркою – на її рахунку численні олімпіади та конкурси із музичної школи. Дівчина дуже любила сцену та виступати перед аудиторією.

– Після 9 класу вона вступила у Тернопільський мистецький фаховий коледж імені Соломії Крушельницької на відділ «Спів». Упродовж двох років, поки я довчалась в ліцеї, Катя завше підтримувала з нами зв’язок, не раз долучалась до «ліцейних» справ і всім допомагала. Наприклад, перед випускним вечором вона долучилась до створення сценарію і зйомки ролика. Катя взагалі по життю любить організовувати що-небудь! – ділиться Валерія.

Будучи студенткою, Катерина, так само, як і в шкільні роки, брала активну участь у творчості та врядуванні, організовувала заходи.

– Катя ще й прекрасна поетеса і дуже світла дитина! Ми з викладачкою Марією Чорненькою нерідко проводили вечори авторської поезії під назвою «Літературний камертон». Катя декламувала там свої вірші. Ще вона не раз друкувалась у «Вільному житті». Якось навіть вийшла збірка «Мелодія душі» з її поезіями, – розповідає викладач ТМФК імені Соломії Крушельницької Богдан Романович Маюк.  

Серед інших талантів Катерини – поетичний (дівчина сама з дитинства писала пісні та музику) та театральний. Упродовж декількох років дівчина грала у Тернопільському народному драматичному театрі-студії «Сузір’я».

Як Катя скаже – так і буде! З нею навіть ніхто не сперечався, бо знали, що ні на крок не поступиться! У театрі Катя грала у постановках десь 4-5 років: була і циганкою Азою, і божевільною Оленою… Такої артистки я ще не бачив! – сміється Богдан Маюк і говорить, що відео з вистав досі «гуляють» мережею.

Катя – це дівчина-вогонь! Про це навіть її колір волосся говорить! Вона завжди фарбувала його або у червоний, або у вишневий, або в помаранчевий відтінок. Вона є вогняною дівчинкою і ззовні, і зсередини! Катя своїм запалом та енергією весь час мене надихає! – каже Валерія про подругу.

Після закінчння коледжу, у 2020 році дівчина поїхала до Києва. Там, у столиці, вона влаштувалась у мотошколу “The Riders”, буквально закохашись у байкерське ремесло.  

З Катею ми у хороших стосунках були і є. Завжди розмовляли про сцену, мистецтво і будні. Вона завершила навчання у коледжі і з легкістю отримала б роботу, але залишила музику заради іншого заняття, яке заполонило її душу. Не повірите, що це було! – усміхається Богдан Маюк.

Працюючи у Києві, вона познайомилась з багатьма людьми і знайшла нових подруг. Якось ми з нею після тривалої розлуки зустрілись у Шумську і Катя розповіла, що вирішила придбати собі мотоцикл. І вона його дійсно купила! Обіцяла приїхати у рідне місто і мене на ньому покатати. Я досі чекаю цього і сподіваюсь, що обіцянка буде виконана… – говорить Валерія Панасюк.

Паралельно байкерству дівчина зайнялась військовою справою. Зі слів подруги, ще під час навчання у ліцеї Катя захоплювалась українською історією та мала мала чітку громадянську позицію. І в юнацтві, оселившись у Києві, дівчина часто була учасницею мітингів та вступила до правозахисної організації.

Якось Катя по секрету поділилась, що її одного разу «скрутили» під час мітингу і сильно побили. Та вона ніколи не опускає рук! Коли ми бачились, ніколи не показувала вигляду, що має проблеми! Завжди розповідала мені історії, від яких захоплювало дух! Ой, а в які тільки пригоди Катя потрапляла… Вона для мене – приклад справжньої сміливості! – каже Валерія Панасюк.

Про плани вирушити на передову своїй подрузі Катя розповіла навесні в 2021 році. Тоді Катя проходила курси домедичної допомоги, прагнучи стати військовим медиком на фронті.

Під час нашої останньої зустрічі минулого року ми гуляли у парку «Соснина» і маленька дівчина неподалік вдарилась об гойдалку головою. Катя підходить до нажаханих батьків і каже: «Спокійно, спокійно! Я медик!», хоча насправді тоді лише проходила курси. Але вона хвацько заспокоїла людей та викликала швидку. Ця ситуація мені надовго запам’яталась! – розповідає Валерія.

Того ж, 2021-го, року дівчина вирушила до зони активних бойових дій на територію Донеччини. Аби не хвилювати рідних, Катя не казала, де вона, а розповідала, що працює у госпіталі.

Згодом батьки таки дізнались, де насправді їх донька.

– То є Пташка, але Пташка зі сталі! Вона би мала фарбуватись, носити сумку через плече і ходити на побачення, а натомість обрала автомат і камуфляж! Катя дуже сильна духом! Це воїн без краплини страху у крові! – ділиться викладач дівчини Богдан Романович.

Викладач теж довго не знав, де Катя, аж поки не побачив те саме відео, де дівчина разом із побратимами співає патріотичних пісень в оточенні ворога.

– У соцмережах з’явилось відео, на якому Катя захищає «Азовсталь», і я була шокована. Подумати не могла, що вона у Маріуполі! – каже Валерія.

– Катруська для всіх українців вже Героїня! Я собі не можу уявити на її місці когось іншого, бо він би запросто не витримав! А Катя витримає! Молимось, аби Бог зберіг наших військових у місті Марії і вони повернулись додому живими! – додає Богдан Маюк.

За матеріалами: 20 хвилинПопулярні пости

Вибачте. Даних поки немає.