Понеділок, 26 Липня
Shadow
Головна » Актуально » » Громадська активність для жителів Шепетівщини

Громадська активність для жителів Шепетівщини

Громадська активність для жителів Шепетівщини

Сьогодні, коли ми говоримо про децентралізацію та активацію процесів самоврядування, питання розбудови громадського врядуванняцілком логічне. Про те, як жителі Шепетівщини можуть реалізуватись у громадському секторі, розповідає координаторка проєкту «Центр розвитку громадської активності» в Хмельницькій області Ольга Мороз.

У цій сфері вона вже не перший рік та встигла стати консультанткою та координаторкою проєктів, зокрема і в Шепетівському районі. З кінця минулого року є координаторкою від Центру розвитку громадської активності в Хмельницькій області.

Центр  розвитку громадської активності – можливості для Шепетівщини

– Наш проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED), – говорить Ольга Мороз.

Проєкт охоплює шість областей України: Тернопільську, Івано-Франківську, Львівську, Рівненську, Хмельницьку та Чернівецьку. В рамках проєкту проводяться щоквартальні форуми та тренінги на різну тематику: проєктний менеджмент, комунікація, інструменти участі тощо.

– Центр розвитку громадської активності – це можливість отримати консультації з правових, фінансових та фандрейзингових питань. Центр дає змогу як молодим активістам і тим, хто давно у цій сфері і хоче швидко отримати необхідну інформацію, навчитись нового, заручитись підтримкою однодумців.

У рамках проєкту була створена група «Платформа активістів Хмельниччини» як майданчик для комунікації та налагодження співпраці між громадськими активістами з Хмельницької області. Тут публікуються актуальні новини та можливості, які можуть бути цікавими для громадського сектору. 

– Ми прагнемо активізувати мешканців для розвитку громади, впроваджувати сучасні технології в управління та допомогти налагодити комунікацію між місцевими органами влади, представниками бізнесу та жителями в місті Хмельницькому та Хмельницькій області. В тому числі і у Шепетівському районі, – коментує Ольга Мороз.

Експерти проєкту надають консультації з:

  • правових питань;
  • фінансового менеджменту;
  • фандрейзингу та проєктного менеджменту.

Усі охочі можуть скористатися послугами та отримати консультації з низки питань через спеціальну форму на сайті проєкту.

– Нещодавно, ми записали відео-інструкцію «Як створити свою Громадську організацію?». Відео підготувала команда громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» з експертом з інструментів громадської участі у прийняті рішення Василем Марцинкевичем. У матеріалі кожен може дізнатися про основні етапи створення майбутньої громадської організації.

На сайті регулярно публікуються щомісячні дайджести актуальних грантових можливостей, багато цікавого можна дізнатися з рубрик #ЛідериЗмін та #ЗапальнаРозмова.

Дистанційна робота: 5 способів залишатися продуктивним онлайн  [Management.com.ua]

COVID-19 став випробуванням, що консолідувало сили команди

Кожна організація по-своєму пережила кризу. Команда ще більше об’єдналася і разом почала шукати нові  шляхи вирішення. Більшість організацій перейшли в онлайн, але не всі змогли швидко переформатуватися. Лише підтримка один одного та ефективна комунікація допомогла пережити кризу.

– Наприклад, заходи в рамках проєкту «Центр розвитку громадської активності» проводяться в офлайн та онлайн форматах. Команда проєкту забезпечує онлайн-трансляції тренінгів чи форумів, щоб до них доєднувалися учасники, які не змогли відвідати захід. Також багато проводиться вебінарів та онлайн-консультацій, які в умовах пандемії вже давно стали звичною справою для кожного, – додає Ольга Мороз.

Кількість можливостей не обмежилась – змінились формати роботи

Інформація про заходи постійно оновлюється і висвітлюється в групі «Платформа активістів Хмельниччини»де кожен охочий може долучитися. Вся інформація публікується на сайті проєкту та сторінці в соціальній мережі Facebook.

– З нещодавно анонсованих – це тренінг «Бюджет участі, електронні петиції, громадські слухання та інші методи впливу на владу». Учасники заходу більше дізнаються про інструменти участі, особливості їх впровадження та використання, розглянуть діяльність консультативно-дорадчих органів і не тільки, – коментує Ольга Мороз, – із Хмельниччини відібрано 5 учасників, які будуть активно навчатися і в майбутньому впроваджувати інструменти участі.

Усіх небайдужих до майбутнього своєї громади Ольга Мороз закликає до комунікації:

Якщо є ідея чи пропозиція, то  кожен, може написати в повідомлення групи «Платформа активістів Хмельниччини» або мені в особисті повідомлення. Ми завжди раді співпраці.

Також за темою:

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.