Вівторок, 7 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Кінолог Ольга Бєляєва чверть століття тренує чотирилапих чемпіонів

Кінолог Ольга Бєляєва чверть століття тренує чотирилапих чемпіонів

Кінолог Ольга Бєляєва чверть століття тренує чотирилапих чемпіонів

2 квітня в Україні відзначають День кінолога, благородної та корисної професії. Саме тому ми взяли інтерв’ю в Ольги Бєляєвої, яка є визнаним на Шепетівщині та в Україні тренером собак.

Ольга професійно займається дресурою собак з 1996 року. Основними аспектами навчання для молодших друзів фахівчиня вважає навчання, а також особливо виділяє спілкування чотирилапих з дітьми.

– З 1996 року я офіційно працюю в Шепетівському екологічному центрі. Туди діти приходять із своїми собаками. В першу чергу, ми вчимо дітей спілкуватися правильно із домашніми улюбленцями, – ділиться пані Оля.

Розповідаючи про виставки та змагання, в яких брали участь собаки пані Ольги, вона наголошує, що в більшості випадків чотирилапі з Шепетівщини займали тільки призові місця. Серед інших можна пригадати змагання на послух, а також собачий фристайл, в яких перемагали собаки не тільки тренерки, але й дітей, які приводять своїх собак в екологічний центр.

Кінологи на чолі з Ольгою Бєляєвою неодноразово організовували конкурси в Шепетівці, але також їздили на всеукраїнські змагання, які проходили в Києві. У фристайлі, за головуванням іноземного судді, шепетівські чотирилапі красені займали навіть перше місце.

– Ще одним напрямком нашої роботи є терапія і соціальна адаптація для дітей з особливими освітніми потребами. У нас запущено кілька проєктів, коли на гурток приходять діти, які погано бачать, які не чують та з синдромом Дауна. За допомогою собак діти вчаться адаптуватися в суспільстві, – коментує пані Ольга.


На жаль, у зв’язку з карантином ближчим часом не передбачено ніяких конкурсів. На травень планували змагання, але вони під питанням. На квітень також планувалися виставки собак у Києві, проте їх уже відмінили.

Одна з моїх собачок – це чорний тер’єр, саме вона проходила в Києві сертифікацію для роботи з дітьми з особливими потребами. Серед усіх інших собак вона набрала найбільшу кількість балів, – повідомляє Ольга.

Також пані Ольга взяла собі пуделя, який уже проходить навчання і бере участь у волонтерстві.

На запитання, чому і як Ольга Бєляєва зрозуміла, що їй саме потрібно працювати з собаками, вона відповідає:

Дресурою вирішила зайнятися ще в 14 років. Тоді в Шепетівці був ще ДТСААФ. Тоді працівники та тренери брали на поруки і для тренування чужих собак, які згодом брали участь у спеціальних операціях правоохоронних органів. У мене була навіть собачка, яка загинула під час виконання службових обов’язків, – з жалістю згадує Ольга.

Кожен пес для кінологині – це вірний друг та соратник. Саме такі почуття вкладає пані Ольга й у серця юних хендлерів, які вчаться знаходити спільну мову з собаками. Переконані, у них попереду ще багато перемог і просто щасливих моментів спілкування та розвитку.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.