П’ятниця, 27 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Коли у школах Шепетівського району завершиться навчальний рік

Коли у школах Шепетівського району завершиться навчальний рік

Коли у школах Шепетівського району завершиться навчальний рік

Через неоднорідність поширення COVID-19 у регіонах України в МОН говорять про індивідуальний сценарій завершення шкільного року у закладах, відповідно до ситуації із навчанням там.

Школи можуть продовжити навчання у червні, про це сказав в етері “Україна 24” начальник головного управління шкільної освіти Міністерства освіти та науки Юрій Кононенко. Однак чиновник додав, що варто врахувати, що навчання у закладах має тривати 175 днів.

– Згідно з законом, навчальний рік в школах не повинен тривати довше 1 липня. Але в Україні склалася така традиція, коли всі чомусь думають, що навчальний рік має закінчитися 25 травня, а для випускних класів 30 травня. Насправді це не так. І, з огляду на ситуацію, яка у нас була і зараз триває, все залежить від навчальних закладів. Ці 175 днів, обов’язкові для навчання, повинні бути використані навчальними закладами, і кожен з них, кожна школа сама вирішує це питання, — пояснив чиновник.

Полонська ЗОШ №3 — Головна
Полонська ЗОШ №3 (фото ілюстративне)

Як навчаються школярі в Шепетівському районі?


Навчальний рік у Полонській ТГ планують завершити 8 червня. Зараз тут усі учні навчаються дистанційно.

– В учнів початкових класів, вихованців садочків та позашкільників навчальний процес відновлять з 26 квітня, – говорить начальник відділу освіти, молоді та спорту  Віталій Сітарський. – Середня та старша ланка навчатимуться дистанційно до кінця “червоної зони” в регіоні.

Нетішинська ЗОШ №2 |
Нетішинська ЗОШ №2 (фото ілюстративне)

28 травня останній дзвінок пролунає для школярів нетішинських шкіл. Зараз старшокласники та учні середньої ланки на дистанційному навчанні.

– Також дистанційно навчаються вихованці позашкільних навчальних закладів, – говорить Ольга Бобіна, керівниця Управління освіти. – Дитсадки та початкова ланка працюють у звичному режимі з дотриманням карантинних норм. Наразі ми монітиримо ситуації із ковідним зонуванням та чекаємо рішення обласної комісії з ТЕБ та НС, аби розуміти, як планувати освітній процес надалі.

Історія школи №1 м.Шепетівки Нетішин | perspekt.org.ua
Шепетівська ЗОШ№1 (фото ілюстративне)

Заступниця Шепетівського міського голови Галина Безкоровайна говорить, що попередньо планують завершити рік 28 травня. Не зважаючи на те, що в усіх закладах зараз навчаються дистанційно, від програми не відстають: окремі курси надолужують шляхом ущільнення.

– Зараз ми чекаємо рішення комісії ТЕБ та НС, що має відбутись завтра, – говорить Галина Безкоровайна. – Далі вже, опираючись на нього, можемо орієнтуватись, коли мають школярі мають почати очне навчання. Згідно з цим, керівники закладів і коригуватимуть освітній процес.

Понінківський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ  ступенів №1, гімназія"
Понінківський НВК (фото ілюстративне)

На розгляді питання завершення навчального року і в Понінці.

– Від понеділка, 19 квітня, садочки та початкова ланка навчаються у звичному режимі, – коментує начальниця Управління освіти Олена Гончаренко. – 5-11 класи навчаються з використанням технологій дистанційної освіти. Сьогодні плануємо онлайн нараду з керівниками закладів, де, опираючись на рекомендації МОЗ і ту ситуацію, що є в нашій громаді, вирішимо, коли точно завершиться навчальний рік у нашій громаді.

Також за темою: Вчителька з Ізяслава стала лауреаткою Всеукраїнського фестивалю-конкурсу

Грицівський ліцей - Наші кабінети
Грицівський ліцей (фото ілюстративне)

Вперше на дистанційне навчання три тижні тому пішли у Грицівській громаді. Тут учні 5-11 класів здобувають освіту з дому. Директор місцевого ліцею Віктор Старий говорить, що навчальну систему налагодили у сучасному форматі.

– Вчитель традиційно приходить у клас на урок, – говорить Віктор Петрович, – проте, там немає дітей. Усі вони разом із вчителем зустрічаються на освітній платформі. Ми в своїй роботі використовуємо їх дві: meet та classroom.

На жаль, додає директор, не всі учні мають змогу доступу до безперебійного інтернету. У школі навчаються діти з 15 сіл, в окремих – поганий зв’язок. Таких школярів приблизно 6%. З ними педагоги контактують через альтернативні месенджери.

Завершення навчального року тут планували у травні, проте, через подовжені зимові канікули планують завершити навчання 3 червня.

Історія освітнього закладу | Судилківський ліцей
Судилківський ліцей (фото ілюстартивне)

Аналогічно, з понеділка, 19 квітня, очне навчання відновили для почтакової ланки у Судилківській ТГ. Зараз у місцевому ліцеї для школярів 5-11 класів, уроки відбуваються дистанційно.

– Система дистанційної роботи в нашому закладі була налагоджена ще минулого року, – говорить директорка ліцею Тетяна Регула, – коли, у 2020-му почалась онлайн-освіта, ми взяли участь у конкурсі від Cisco Webex. Потрапивши до їх програми, мали змогу безкоштовно навчатись, використовуючи потужності платформи цієї компанії.

Високий рівень та активність навчання у форматі оналайн ліцеєм оцінили в компанії, а тому продовжили безкоштовний доступ і на цей навчальний рік.

– Усі діти вже знають, як правильно заходити у свої кабінети, технічно взаємодіяти з вчителем, – додає Тетяна Регула. – Я особисто перевіряю роботу на уроках та заходжу в їхні онлай-класи.

Через локдаун, додаткові дні січневих канікул і травневі свята навчальний рік завершиться 16 червня для школярів Судилківської громади.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.