П’ятниця, 19 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » На який термін зможуть залишатися українські біженці у Болгарії та що ухвалили в Уряді?

На який термін зможуть залишатися українські біженці у Болгарії та що ухвалили в Уряді?

На який термін зможуть залишатися українські біженці у Болгарії та що ухвалили в Уряді?

Болгарія продовжила програму розміщення біженців з України на необмежений термін. Зокрема країна продовжить розміщувати переселенців, але перемістить їх із готелів у державні заклади. Буде дано 15-денний термін до середини листопада, щоб людей, які були розміщені в готелях, переселили у відповідні приміщення. Про це повідомляє The Sofia Globe.

Лише Болгарія і ще дві країни – Кіпр та Ірландія – надають такий захист на необмежений термін. З другого боку, ми хочемо переконатися, що взимку ці люди будуть розміщені у належних місцях і їм не доведеться переїжджати в суворі кліматичні умови,– прокоментував міністр внутрішніх справ Болгарії Іван Демерджиєв.

Станом на 31 жовтня 852998 українців в’їхали до Болгарії після російського вторгнення в їхню країну 24 лютого 2022 року. Загалом у Болгарії залишаються 54 968 осіб. Виховуються майже 51,5 тисяч дітей. Болгарія надала статус тимчасового захисту 143670 українцям.

Нагадаємо, що віце-прем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук закликала українців, які виїхали з країни через війну, перезимувати за кордоном.

– Буду просити не повертатися, нам потрібно пережити зиму. На жаль, мережі не витримають. Ви бачите, що робить росія, всі це бачать. Повернутися зараз – це знову ж піддати себе, своїх дітей, своїх всіх вразливих родичів, які можуть бути або хворі, або маломобільні, або старенькі. Тобто не треба цього робити. Якщо є можливість, залишіться поки перезимувати за кордоном, – наголосила Ірина Верещук.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.