Четвер, 30 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » На ХАЕС будуватимуть нові енергоблоки за технологією американської компанії

На ХАЕС будуватимуть нові енергоблоки за технологією американської компанії

На ХАЕС будуватимуть нові енергоблоки за технологією американської компанії

На Хмельницькій атомній електростанції добудовуватимуть третій та четвертий енергоблоки та будуватимуть два нових енергоблоки за технологією американської компанії. Про це повідомляє Суспільне.

Це, фактично, добудова в частині раніше початих робіт на третьому, четвертому енергоблоці. І ми говоримо зараз – це добудова блока №3, а також будівництво двох нових енергоблоків за технологією АР1000 американської компанії “Westinghouse Electric Company”, – зазначив Андрій Козюра, генеральний директор Хмельницької атомної електростанції.

Вартість проєкту нових енергоблоків складає майже шість мільярдів доларів за один енергоблок. Зі слів директора, фінансування можливе за рахунок кредитних коштів.

Зокрема, 22 листопада цього року в Києві підписано угоди в межах виконання меморандуму, який був підписаний в США за участю президента України.

Відповідно, дві ці угоди передбачають попередні роботи щодо початку проєктування нових енергоблоків, а також впровадження на Хмельницькій АЕС повномасштабного тренажеру енергоблоку задля того, щоб підготувати персонал для початку експлуатації нових енергетичних потужностей, – зауважив Андрій Козюра.

Генеральний директор електростанції додав, що Американський експортно-імпортний банк вже готовий розпочинати фінансування, і на даний момент більше 8 мільярдів доларів дана фінансова установа вже зарезервувала. Залишається тільки розпочинати роботи.

Добудова блоку № 3 передбачає виконання будівельно-монтажних робіт в рамках попереднього кошторису, який має бути переглянутий. Зараз ця цифра сягає 76 мільярдів гривень.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.