П’ятниця, 1 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині поліцейські отримали надсучасний прилад для експрес-аналізу ДНК

На Хмельниччині поліцейські отримали надсучасний прилад для експрес-аналізу ДНК

На Хмельниччині поліцейські отримали надсучасний прилад для експрес-аналізу ДНК

Напередодні Головне управління Нацполіції у Хмельницькій області отримало сучасний прилад для встановлення ДНК-профілю людини «ANDE 6С». Це стало можливим за підтримки Бюро з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань Державного департаменту США.

Передали криміналістичну станцію в межах проєкту міжнародної технічної допомоги. Після того, як спеціалісти-криміналісти навчились працювати з новітнім приладом, його презентували колегам з інших правоохоронних структур, – йдеться на офіційному сайті поліції.

Подивитися, як працює мобільна ДНК-лабораторія, прийшло керівництво обласного управління поліції, керівники прокуратури, СБУ, НДЕКЦ, а також слідчі та спеціалісти-криміналісти з усіх територіальних підрозділів поліції.

Прилад відкриває нові можливості для швидкої ідентифікації осіб та обробки біологічних зразків, виявлених на місці злочину, – наголосили в управлінні.

Використовуватимуть «ANDE 6С» для проведення швидкого відбору біологічних зразків безпосередньо на місці події. Адже часто на місцях злочинів чи після пожеж, як зазначається в інформації, знаходять лише фрагменти тіл, й одразу неможливо встановити, кому вони належать.  

Завдяки сучасному устаткуванню встановити особи загиблих, в тому числі і невпізнаних воїнів, тіла яких чекають на гідне поховання, тепер можливо всього за 2 години, і нерідко — з результативністю 99,9%, – додають поліцейські. 

Під час презентації здійснили аналіз біологічного матеріалу, відібраного з решток кісток невідомого чоловіка, тіло якого знайшли в лісі. Слідчі припускали, що це зниклий безвісти півроку тому пенсіонер, якого розшукували син та донька. Але знайдене тіло перебувало в такому стані, що провести впізнання було неможливо.

Навіть для того, щоб виділити зі знайдених кісток ДНК, експертам довелося провести надскладну маніпуляцію. Тому єдина надія на встановлення особи покладалася на сучасний прилад, який засвідчив стовідсоткову спорідненість померлого чоловіка з дітьми. Тепер вони зможуть належним чином поховати свого батька, – констатують криміналісти.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.